WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości opinie Łukasz Warzecha: Dobra, zmiana - czyli nominat w akcji

Łukasz Warzecha: Dobra, zmiana - czyli nominat w akcji

15.07.2016, godz. 02:00
Łukasz Warzecha
foto: Super Express

Był sobie kiedyś jegomość, który zwał się Adam Jasser. Swego czasu kierownik w agencji Reuters, potem Tusk mianował go podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. I wówczas Jasser zajął się głównie robieniem propagandy na Twitterze - momentami bardzo prymitywnej i agresywnej. W nagrodę w marcu 2014 roku Jasser został powołany na prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I choć była to typowa polityczna synekura dla wiernego Tuskowego giermka, jedno trzeba Jasserowi przyznać: gdy objął stanowisko, zakończył swoje boje w mediach społecznościowych. Wpisy, jakie tam umieszczał, dotyczyły tylko działalności kierowanego przez niego urzędu.

Przypomniał mi się ten nominat poprzedniego reżimu, gdy wpadłem na Twitterze na Piotra Woyciechowskiego. Pan Woyciechowski to człowiek Antoniego Macierewicza, który pracował z nim jeszcze w czasach powstawania słynnej listy. Z wykształcenia astronom, w swojej karierze łapał różne synekury z publicznego rozdania - a to jakaś gminna spółka, a to rada nadzorcza (jak u Barei, gdzie Jerzy Dobrowolski był z zawodu dyrektorem). Za pierwszego rządu PiS był wiceprzewodniczącym komisji likwidacyjnej WSI, a na początku tego roku został prezesem Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych - jednej z najważniejszych spółek Skarbu Państwa.

W środę pan Woyciechowski pozwolił sobie na Twitterze skomentować wywiad z Pawłem Kowalem. Napisał, że Kowal w 2011 roku "zdradził Lecha Kaczyńskiego". Wszedłem w polemikę z tym poglądem, a w nasz dialog w pewnym momencie włączył się inny twitterowicz (o konserwatywnych poglądach), pisząc: "Od prezesa PWPW oczekuję bezstronności, a nie jednoznacznej oceny zawirowań politycznych". Prezes PWPW odpowiedział: "A ja od pana wymagam, by zajął się pan swoimi sprawami, a nie cudzymi". Później poradził mi, żebym wypił na uspokojenie ziółka.

Ja jestem spokojny. I całkiem spokojnie konstatuję, że nominaci "dobrej zmiany" idą błyskawicznie w ślady swoich poprzedników. Ludzie, którzy powinni się zająć swoją robotą za niemałe państwowe pieniądze, zamiast tego zajmują się upominaniem obywateli w mediach społecznościowych. Może tak słabo znają się na tym, co dostali w pacht, że całą robotę wykonują za nich zastępcy, a oni mają wolne? Pan Woyciechowski mógłby w tym czasie, zgodnie ze swoim wykształceniem, zająć się obserwacją gwiazd.

Już paru publicystów zauważyło, że poziom buty, na osiągnięcie którego poprzednia władza potrzebowała jakichś dwóch lat, niektórym przedstawicielom nowej udało się osiągnąć w kilka miesięcy. Dobra zmiana? Nie - raczej "dobra, zmiana".

Zobacz: Leszek Miller: Mord założycielski

autor: Łukasz Warzecha zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: