WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Marek Król: Zapuszkować puszkę Pandory

Marek Król: Zapuszkować puszkę Pandory

03.10.2016, godz. 02:00
Marek Król
foto: © AKPA

"Ten rząd, niestety, obalą kobiety"- skandowała na sobotnim Czarnym Marszu Joanna Mucha. Posłance Platformy chodziło o rząd Beaty Szydło, tylko dlaczego użyła dyskredytującego kobiety słowa "niestety"? Czyżby mężczyźni byli lepsi niż kobiety w politycznych zamachach? Jako dogmatyczny zwolennik dyktatury kobiet nie mogę zgodzić się z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus. Ta z kolei posłanka Nowoczesnej na owym marszu wykrzykiwała hasło, że ma dość dyktatury kobiet. Wygląda na to, że ten czarny protest przeciwników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej zgromadził zagorzałych antyfeministów płci obojga. A to wszystko odbywało się pod hasłem walki o wolność dla kobiet.

Tyle słów pogardliwych wobec płci pięknej, wobec premier Beaty Szydło, jak żyję, nie zanotowałem wcześniej. Celebrytanka Dorota Wellman nazwała kobiety rodzące dzieci krowami, do których ona nie chce się zaliczać. I tak słowo ciałem się stało, ciałem celebrytana, i wszelkie skojarzenia z krową, która nie zmienia poglądów, są nieuzasadnione. Ciało kobiece odegrało ważną rolę w tej demonstracji. "Nie pozwólmy, aby nasze ciała były przedmiotem walki o władzę" - krzyczała aktywistka na Czarnym Marszu, nakłaniając do rewolucji w Polsce. Skąd tak radykalne żądanie? Bo rewolucja jest kobietą według owej demonstrantki. Głupota też jest kobietą i tylko matołectwo jest rodzaju nijakiego. Według greckiej mitologii Zeus zesłał pierwszą kobietę jako karę za to, że Prometeusz wykradł ogień. Nazywała się ona Pandora i dostała glinianą beczkę, nazywaną potem puszką. I w tej puszce Pandory Zeus zamknął wszelkie nieszczęścia ludzkości.

Ciekawska jak każda kobieta Pandora wbrew zaleceniom Zeusa otworzyła ową puszkę i nieszczęścia rozeszły się po świecie. Uczestniczki Czarnego Marszu postanowiły potwierdzić ten czarny mit. Z uporem godnym lepszej sprawy zapewniały, że zostały zesłane za karę i jak Pandora otworzyły puszkę często wydumanych problemów. Hasła feministek typu "mój brzuch należy do mnie" czy "ręce precz od naszych macic", już znalazły odzew w postępowej Szwecji. Tamtejsi młodzi liberałowie zażądali prawa do aborcji dla mężczyzn. Otóż jeśli partnerka nie chce usunąć ciąży, to przyszły ojciec może dokonać sam tzw. aborcji prawnej. Składa oświadczenie, że nie zgadza się na tę ciążę i traci wszelkie prawa ojcowskie łącznie z obowiązkiem alimentacyjnym. Myślę, że nasi alimenciarze, z Mateuszem Kijowskim na czele, z radością przyjęliby taką wersję aborcji. Syndrom poaborcyjny mogliby leczyć w knajpach lub na demonstracjach za pieniądze z niepłaconych alimentów. Jak widać postępowa myśl aborcyjna rozwija się nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Ostatnim etapem będzie aborcja mózgów, jeśli nie uda się nam zapuszkować tej puszki Pandory. Jest to, niestety, niemożliwe, bo wolność słowa zapewnia swobodę wypowiadania głupot.

Zobacz: Córka Beaty Kempy wzięła ślub! Wśród gości Rydzyk, Duda, Ziobro

Źródło: Super Express TV
tagi: Marek Król
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: