WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Melak: Kłamstwa Arabskiego nie wytrzymały próby czasu

Melak: Kłamstwa Arabskiego nie wytrzymały próby czasu

12.08.2016, godz. 05:00
Andrzej Melak
foto: Super Express

Andrzej Melak, poseł PiS, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka komentuje dla "Super Expressu" proces Tomasz Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska: "Jego postawę trzeba napiętnować".

"Super Express": - Były szef kancelarii Donalda Tuska Tomasz Arabski stawił się w sądzie na procesie dotyczącym organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Arabski stwierdził, że nie jest winny niedopełnienia obowiązków.

Andrzej Melak: - To jest postawa godna napiętnowania. To on był odpowiedzialny za przygotowanie lotu. On dysponował statkami powietrznymi, które były w dyspozycji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. To Tomasz Arabski uzgadniał szczegóły wizyty z Rosjanami, która miała mieć miejsce 10 kwietnia w Smoleńsku. Robił to bez udziału przedstawiciela prezydenta Kaczyńskiego Mariusza Handzlika. Nie mogę się spodziewać po Arabskim prawdy, jeżeli kłamał wobec rodzin i mnie osobiście.

- Jak pana okłamywał Tomasz Arabski?

- Twierdził, że były dokonane sekcje zwłok z udziałem polskich lekarzy i prokuratorów. Oznajmił, że nie można otwierać trumien w Polsce. To wszystko było stekiem kłamstw, które nie wytrzymały próby czasu. On wiedział przecież o pomylonych ciałach w trumnach. Ten fakt nie był przedstawiony polskiej opinii publicznej. Nawet Rosjanie po jakimś czasie zaczęli o tym mówić.

- Tomasz Arabski w Sądzie Okręgowym w Warszawie mówił: "Nie uczestniczyłem w organizacji lotu prezydenta 10 kwietnia 2010 r., nigdy nie był organizowany wspólny wyjazd do Katynia premiera i prezydenta, więc co za tym idzie tzw. rozdzielenie wizyt nigdy nie miało miejsca. Nie przyznaję się, bo jestem niewinny. Nie będę odpowiadał na dzisiejszej rozprawie na pytania. Złożę tylko oświadczenie". Jak pan skomentuje słowa byłego szefa kancelarii Donalda Tuska?

- Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa. Tutaj nie ma co komentować. Widocznie nie ma cywilnej odwagi, by stanąć w prawdzie. To jest coś niebywałego. Czy Tomasz Arabski jest osobą, która poprosi rodziny o wybaczenie za to, że zawinił i nie dopilnował? Przecież nikt go nie oskarża o to, że zabił ludzi, tylko że nie dopilnował swoich obowiązków, które zlecił mu premier.

- Arabski dodał, że od 6 lat jest obiektem "nagonki, fałszywych oskarżeń i złośliwych komentarzy".

- Życzę mu dużo spokoju wewnętrznego, ale żeby sumienie go gnębiło zawsze za to, co zrobił. 

Zobacz także: Wiktor Świetlik: Lotermistrz Schetyna

Źródło: Super Express TV
autor: Rozmawiał BARTOSZ BORUCIAK zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: