WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Tomasz Rzymkowski: Platforma Obywatelska oberwie

Tomasz Rzymkowski: Platforma Obywatelska oberwie

08.09.2016, godz. 02:00
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski foto: EAST NEWS

Politycy komentują rozpoczęcie prac komisji śledczej ds. Amber Gold.

"Super Express": - Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła pracę. Czy pańskim zdaniem okaże się ona sukcesem, czy porażką?

Tomasz Rzymkowski: - Jest jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć, czy komisja śledcza ds. Amber Gold okaże się sukcesem, a może porażką. Skład komisji daje rękojmię rzetelności i determinacji do wyjaśnień wszelkich nieprawidłowości i słabości związanych z Amber Gold. Komisja musi wyjaśnić postawę organów państwa powołanych do kontroli i nadzoru nad rynkami kapitałowymi czy ruchem lotniczym. Trzeba pamiętać nie tylko o Amber Gold, ale również o OLT Express. Działania Amber Gold były wielką szkodą dla zwykłych obywateli.

- Czy prace komisji śledczej nie są skierowane wyłącznie na eliminację Platformy Obywatelskiej z życia politycznego?

- PO jest winna temu, że Amber Gold normalnie funkcjonowało. PO rządziła osiem lat, to w okresie jej rządów doszło do tej wielkiej afery. Prominentni działacze PO z prezydentem Gdańska na czele swoimi twarzami firmowali przedsięwzięcia państwa P. Platforma oberwie wskutek prac komisji ds. Amber Gold.

- Zdaniem Krzysztofa Brejzy z PO komuś zależy, żeby tempo prac komisji dostosować do kalendarza politycznego PiS. Zgadza się pan z tą opinią?

- Komisja mogła powstać na początku kadencji tego Sejmu. Natomiast w chwili obecnej nie możemy niczego zarzucać. Kukiz '15 chce dojść do prawdy, żeby więcej taka sytuacja się nie powtórzyła.

Zobacz: Mateusz Morawiecki: Polacy muszą korzystać ze wzrostu PKB

Źródło: Super Express TV
autor: Rozmawiał BARTOSZ BORUCIAK zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: