WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości opinie Tomasz Sakiewicz: Nie będę umierał za Kurskiego

Tomasz Sakiewicz: Nie będę umierał za Kurskiego

04.08.2016, godz. 05:00
Tomasz Sakiewicz
foto: Super Express

"Super Express": - Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, żeby po kilku godzinach go przywrócić. Część środowisk prawicowych krytykowała decyzję Rady, pana środowisko krytykowało prezesa Kurskiego. Dlaczego?

Tomasz Sakiewicz: - W środowiskach konserwatywnych jest dużo tematów do dyskusji. Ważne jest, żeby tę debatę prowadzić uczciwie. Trzeba dawać jasne argumenty. Nigdy publicznie nie krytykowałem prezesa Kurskiego. W moich mediach pojawiały się teksty krytyczne i chwalące Kurskiego. Cieszę się, że TVP nie jest ramieniem PO. Natomiast nie było pomysłu na utrzymanie ludzi środka. Oni odpłynęli do stacji, które są wrogie PiS. Nigdy tego publicznie nie mówiłem - najbardziej nie podoba mi się to, że TVP opiera się na kadrach TV Republika. Mimo że prezes Kurski obiecał, że bez mojej wiedzy nie będą werbować ludzi. To jest złe zachowanie w biznesie.

- Dziennikarze przechodzą do TVP, bo tam więcej zarobią niż w Republice, a ich materiały będą oglądać miliony widzów.

- TVP zachowuje się, jakby miała bardzo dużo pieniędzy. Trochę szkoda mi kolegów, bo idą na niepewne.

- A potem wrócą do Republiki.

- Nie wiem, czy wszyscy wrócą. Na ich miejsce przychodzą nowi ludzie, którzy radzą sobie lepiej niż ich poprzednicy. W tej chwili mam wyższą oglądalność niż pół roku temu.

- Co jeszcze się panu nie podoba w TVP?

- Ludzie związani z Romanem Giertychem. Tych ludzi tam nie powinno być. Giertych źle się przysłużył Polsce i jego otoczenie również.

- Kiedy będzie pan zadowolony z funkcjonowania TVP?

- Ja nic nie chcę od TVP. Proponowano mi programy, odmówiłem. Chciałbym tylko, żeby moje media były traktowane jak wszystkie inne. Prezes TVP powinien być bardziej dziennikarzem niż politykiem. Na pewno nie będę umierał - tak jak niektórzy - za prezesa TVP Jacka Kurskiego i za żadnego innego. Chyba że wyrzuci się go bezprawnie z pracy.

Zobacz: Leszek Miller: Teheran

autor: Rozmawiał BARTOSZ BORUCIAK zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: