WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Tomasz Sakiewicz: Posłom potrzebne są podwyżki

Tomasz Sakiewicz: Posłom potrzebne są podwyżki

01.12.2016, godz. 02:00
Tomasz Sakiewicz
foto: Super Express

Jak rozumiem, tak wysoka kwota wolna od podatku dla posłów jest formą podwyższenia ich wynagrodzenia. Wielokrotnie postulowałem, żeby pensje parlamentarzystów były na bardzo wysokim poziomie, lecz bez możliwości jakichkolwiek odliczeń kosztów za wyjazdy, telefony itd., a już na pewno pensji pracowników biur poselskich.

Poseł powinien dostać jedną, wysoką sumę w ramach wynagrodzenia i już więcej nie dostawać innych pieniędzy, niech sobie radzi, jak chce - wtedy, jak chce zatrudniać w biurze własną rodzinę, to bardzo proszę.

To hipokryzja całej klasy politycznej - wszyscy boją się podnieść posłom ich wynagrodzenia. Z drugiej strony wiadomo, że trzeba to zrobić, bo za chwilę bycie posłem będzie w warunkach warszawskich skazywało na bardzo niski poziom życia i ci posłowie będą podatni na korupcję. Przez wysoką kwotę wolną od podatku dla posłów przeprowadza się ukrytą podwyżkę wynagrodzeń - ja bym to zrobił jawnie. Nie widzę nic złego w tym, że poseł zarabia dużo więcej niż przeciętny obywatel. Wręcz przeciwnie - należy im bardzo dobrze płacić i stawiać bardzo wysokie wymagania. 

Zobacz też: Ryszard Petru w WIĘC JAK: Lubię memy o sobie

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: