WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie TOMASZ WALCZAK VIDEOBLOG: Skok na kasę

TOMASZ WALCZAK VIDEOBLOG: Skok na kasę

23.06.2017, godz. 11:02
Źródło: Tomasz Walczak

W swoim najnowszym videoblogu Tomasz Walczak, dziennikarz działu Opinie "Super Expressu" zdecydował się powrócić do sprawy Małgorzaty Sadurskiej. Porzuciła ona kierowanie kancelarią prezydenta, aby objąć stanowisko wiceprezesa PZU, gdzie zarabiać ma prawie 90 tys. zł miesięcznie. Bulwersujące w tej sprawie jest to, że Sadurska nie posiada żadnego doświadczenia w podobnej pracy. Nasz dziennikarz tłumaczy, czemu PiS mógł sobie pozwolić na taki ruch, nie bacząc na opinię publiczną.

Tomasz Walczak w swoim blogu stara się wytłumaczyć mechanizmy, które pozwalają rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości na wykonywanie takich "skoków na kasę", czym powielają poprzednie grzechy Platformy Obywatelskiej. Obsadzanie państwowych stanowisk nazywa ironicznie "wymienianiem elit" a przyznawane tam pensje uznaje za skandaliczne.

Zachęcamy do obejrzenia argumentacji naszego dziennikarza, jak również do zagłosowania w naszej sondzie, w której spróbujemy ocenić jaka partia (z tych, które sprawowały władzę na przestrzeni ostatnich 12 lat) miała największe parcie na pieniądze.

Zobacz także: Mercedes, Morawiecki i montownia świata

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: