WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości opinie Warzecha: Wicemarszałek Tyszka blokował dostęp do koryta. Kuchciński odblokuje

Warzecha: Wicemarszałek Tyszka blokował dostęp do koryta. Kuchciński odblokuje

12.08.2016, godz. 05:00
Łukasz Warzecha
foto: Super Express

Wydaje się, że PO-PiS nie ma dziś już żadnej racji bytu i nawet palców jednej ręki jest za wiele, aby policzyć sprawy, w których te dwie partie mogłyby się zgadzać. A jednak jest przynajmniej jedna taka rzecz: dostęp do konfitur władzy, do przywilejów nieosiągalnych dla zwykłych Polaków.

Jest sobie w Sejmie twór zwany Zespołem ds. Pomocy Socjalnej. Temu tworowi w obecnej kadencji przewodniczy wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Wicemarszałek opowiedział mi kiedyś, czym między innymi zespół ów się zajmuje. Otóż zajmuje się na przykład zakupem strojów sportowych dla posłów oraz wynajmowaniem dla nich boiska na mecze piłkarskie. Kiedy wicemarszałek Tyszka zakwestionował zasadność takich wydatków, został zgodnie zaatakowany przez przedstawicieli wszystkich reprezentowanych w zespole ugrupowań.

Niedawno sprawy poszły o krok dalej: przedstawiciele PO i PiS złożyli donos na Stanisława Tyszkę do marszałka Kuchcińskiego, podpisany zgodnie przez Henrykę Krzywonos (PO), Barbarę Bartuś (PiS) i Marka Sawickiego (PSL). Domagali się, aby wymienić Tyszkę na kogoś innego. List zawiera passusy zaiste kuriozalne i warte zacytowania.

"Od początku przewodniczenia temu Zespołowi przez Wicemarszałka Stanisława Tyszkę jest jednak ciągły problem z wykonywaniem powierzonych zadań. Pan Marszałek Tyszka podkreśla, że jest przedstawicielem wyborców, a nie kogoś innego i ogólnie kwestionuje zasadność udzielania jakiejkolwiek pomocy socjalnej posłom. M.in. mimo czterokrotnych spotkań i opinii z Biura Analiz Sejmowych nie zgodził się rozpatrzyć wniosków posłów z okresu PRL. [.] Problem też istniał z przyznaniem pożyczek dla posłów na cele mieszkaniowe".

No skandal, proszę państwa! Wicemarszałek Tyszka uważa się za przedstawiciela wyborców! A przecież powinien być przedstawicielem partyjniackich interesików i posłów z okresu PRL, którzy - jak wiadomo - byli wybierani w wyborach w pełni demokratycznych. Nie chce finansować poselskich meczyków, rozdawać pomocy socjalnej i udzielać pożyczek na mieszkania na warunkach niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Zły, niedobry wicemarszałek, trzeba go zastąpić takim, który zrozumie, że jak się już dopchaliśmy do koryta, to mamy mieć do niego dostęp nieograniczony.

I taki ktoś się znalazł: wicemarszałka Tyszkę zastąpił osobiście marszałek Kuchciński, który na pewno podejdzie ze zrozumieniem do potrzeb posłów - i tych grających w piłkę, i tych kupujących mieszkania, i tych z Peerelu. Nie udało się z podwyżkami dla władzy, ale przynajmniej udało się zrobić porządek z Tyszką. Zawsze coś.

Zobacz także: Tadeusz Płużański: Bohater Solidarności, czy bohater salonu

Źródło: Super Express TV
autor: Łukasz Warzecha zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: