WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości pogoda Pogoda na listopad. Ciepło, ale mokro!

Pogoda na listopad. Ciepło, ale mokro!

20.11.2016, godz. 13:59
jesień pogoda, parasol, deszcz
foto: EAST NEWS

Chociaż mamy dopiero listopad za pasem, już zdążyliśmy doświadczyć mroźnego dotyku zimy. Na szczęście prognoza pogody na najbliższe dni jest obiecująca jak na późną jesień. Będzie stosunkowo ciepło, ale mokro. Pod koniec miesiąca zaczną się jednak mrozy.

Początek listopada wystraszył wielu Polaków. Liczne opady śniegu w całym kraju spowodował, że wiele osób bało się wczesnej zimy. Na szczęście po śniegu nie pozostał już żaden ślad. Od kilku dni Polska jest w strefie ciepłych mas powietrza, dzięki czemu temperatura na południu dochodziła nawet do 15 stopni Celsjusza. Niestety wzrost temperatury wiązał się z porywistymi wiatrami do 140 kilometrów na godzinę i licznymi opadami deszczu. Do końca weekendu w sumie może spaść od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Prognoza na najbliższe dni jest obiecująca. Polska pozostanie w strefie ciepła, dzięki czemu temperatura wahać się będzie od 13 do 15 stopni Celsjusza. Niestety fala ciepła przesuwać się będzie w stronę Skandynawii i Rosji. Do 25 listopada będziemy się jednak cieszyć stosunkowo wysoką temperaturą jak na drugą połowę jesieni. Pod koniec listopada nad Polskę nadciągnie Skandynawski wyż, który przyniesie zimne masy powietrza znad Arktyki. Przełom listopada i grudnia będzie więc mroźny.

Zobacz: Trzęsienie ziemi w Japonii! Koniec świata?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: