WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości pogoda Pogoda na ten tydzień: Kiedy będzie lato? [WIDEO]

Pogoda na ten tydzień: Kiedy będzie lato? [WIDEO]

01.08.2016, godz. 13:51

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy boją się burzy, a podczas deszczu wolą nie wychodzić z domu. Uprzedzamy - pozamykajcie okna, bo będzie grzmiało! Ale radzimy nie wyłączać wiatraków, bo mimo deszczu z piorunami temperatura nadal utrzyma się powyżej 20 stopni. RCB ostrzega także przed podnoszeniem się poziomu wody w rzekach.

Po upalnym, choć trochę burzowym weekendzie, znowu nadszedł czas na wariacje pogodowe. To sprawka przemieszczającego się nad naszym krajem burzowego frontu, który niesie ze sobą raczej wysokie temperatury, ale wraz z nimi silne opady. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi burzami we wschodniej części Polski oraz uprzedza o zagrożeniu wysokimi stanami rzek - między innymi: Małej Wisły, Przemszy, Byrnicy, Nidy, Koprzywianki, Skawy, Raby czy Dunajca.

W najbliższych dniach temperatura w Polsce utrzyma się w granicach od 21 stopni w Szczecinie i Olsztynie do 25 stopni w Rzeszowie i Opolu. Silnych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy Szczecina, Gdańska, Koszalina, a także Koszalina, Zielonej Góry oraz Bydgoszczy. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie temperatura utrzyma się na wysokości 18 stopni Celsjusza. Kiedy będzie lato? Możemy się go spodziewać gdy minie ten nieprzyjemny front, czyli już około czwartku. Miejmy nadzieję, że już bez żadnych niespodzianek najbliższy weekend będzie piękny i słoneczny.

Zobacz: Lista darmowych leków dla seniorów [CAŁY WYKAZ]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: