WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości pogoda Prognoza pogody na czwartek 29 czerwca: burze z gradem w całym kraju! [GDZIE JEST BURZA]

Prognoza pogody na czwartek 29 czerwca: burze z gradem w całym kraju! [GDZIE JEST BURZA]

29.06.2017, godz. 12:49
Burza, piorun, błyskawica
foto: EAST NEWS

Dziś pogoda przyniesie nam afrykańskie upały i gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed upałami aż dla dziewięciu województw. Alert przed burzami obowiązuje w 11. województwach. Burzom będzie towarzyszyć grad.

Pogoda w czwartek, 29 czerwca znowu da nam w kość! Dziś nad Polską przejdą gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie grad. Niestety musimy liczyć się także z morderczymi upałami - temperatury w cieniu będą dochodzić nawet do 32 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda ostrzeżenie przed upałami dla województwa: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Alert IMGW pierwszego stopnia został ogłoszony również odnośnie burz, które dziś przejdą nad Polską. Dotyczy on 11. województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W czwartek, 29 czerwca temperatury będą wahać się od 27 stopni Celsjusza w Gdańsku i Szczecinie do nawet 32 w Warszawie, Kielcach, Lublinie i Krakowie.

Zobacz: Pogoda długoterminowa: Nawet 40 STOPNI i gwałtowne BURZE

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: