WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 04.10 Najnowsze wiadomości polityczne z kraju

04.10 Najnowsze wiadomości polityczne z kraju

04.10.2016, godz. 02:00
Agent Tomek
foto: EAST NEWS

Wiadomości polityczne z Polski 4 października 2016 r..

Warszawa. Chcą uhonorować polskie konie

To nie żart! Posłowie z Zespołu Przyjaciół Zwierząt chcą uhonorowania roli konia w historii Polski. W tym celu zamierzają skierować do dalszych prac Sejmu specjalną uchwałę, przygotowaną przez organizacje prozwierzęce. - Jesteśmy winni szacunek tym zwierzętom i ludziom, którzy zajmowali się nimi przez długie wieki - powiedział "Rzeczpospolitej" poseł PO Paweł Suski (52 l.). Przyjmując uchwałę, Sejm dołączyłby konie "do panteonu naszych symboli, jakimi są orzeł i bocian". 

Warszawa. Sprawa "agenta Tomka" umorzona

Były agent CBA i były poseł PiS Tomasz Kaczmarek (40 l.) może spać spokojnie. Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo przeciw niemu o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym oraz nakłanianie prezesa Wydawnictw Naukowo-Technicznych do przyjęcia łapówki. Jak podaje portal Interia.pl, powołując się na rzecznika prokuratury Łukasza Łapczyńskiego, śledztwo umorzono z braku "znamion czynu zabronionego". 

Warszawa. Wielkie awanse w wojsku

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (68 l.) chce awansować setki żołnierzy jednego dnia. Szef resortu postanowił, że 11 listopada awansować o jeden stopień mają szeregowi, podoficerowie i oficerowie. Wystarczy, że wykażą odpowiednio długi staż na danym stanowisku, a ich służba oceniana jest co najmniej na bardzo dobry. RMF informuje, że żołnierzy, których może dotyczyć rozporządzenie, jest około 70 tysięcy.

Zobacz: Hanna Bakuła o #CzarnyProtest: Będzie kupa KALEK, BĘKARTÓW, dzieci z wadami.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: