WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 12.08 Najnowsze wiadomości polityczne z Polski

12.08 Najnowsze wiadomości polityczne z Polski

12.08.2017, godz. 02:00
WITOLD WASZCZYKOWSKI
WITOLD WASZCZYKOWSKI foto: Super Express

Wiadomości polityczne z Polski 12 sierpnia 2017 r..

Komisja Europejska odpowiada MSZ

- Nie będziemy prowadzić dialogu na temat praworządności poprzez media - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva. To riposta na wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego (60 l.), który skarżył się dziennikarzom, że KE nie wykazuje woli dialogu o charakterze prawnym - podaje dziennik.pl. - Teraz czekamy na ostateczną odpowiedź na nasze rekomendacje dotyczące praworządności. Kiedy ją otrzymamy, przeanalizujemy ją - zapowiedziała Andreeva.

Sejm przygotuje analizę później

Biuro Analiz Sejmowych nie zdążyło przygotować opinii prawnych na temat ubiegania się przez Polskę o reparacje wojenne od Niemiec. Z wnioskiem o taką ekspertyzę zwrócił się w połowie lipca poseł Arkadiusz Mularczyk (46 l.) z PiS, a opinia miała być gotowa 11 sierpnia. "Materia opinii jest złożona i skomplikowana, a ponadto wymaga odniesienia się do szeregu aktów prawa międzynarodowego i analizy wielu zagadnień prawnych" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu, które podało, że o zakończeniu prac będzie informować w przyszłości. 

Mieszkowski ostro o Kaczyńskim

Poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski (61 l.) nie przebierał w słowach, odnosząc się do osoby prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego (68 l.). Po ostatniej miesięcznicy smoleńskiej parlamentarzysta w dosadnych słowach opisał prezesa PiS. - "Największą kompromitacją Polski po 1989 roku jest Jarosław Kaczyński. Zakompleksiony postgomułkowski stwór, wypychający Polskę z Europy" - napisał Mieszkowski na swoim Twitterze. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na razie nie zareagowali na tę wypowiedź.

Zobacz: Blokował prezesowi PiS wjazdu na Wawel, teraz chce ułaskawienia do Dudy

Przeczytaj też: To się nazywa PODWYŻKA! Pensja Nowaka wzrosła o 900%!

Polecamy: Komorowski radzi Dudzie: Niech pan wyrzuci Antoniego Macierewicza

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: