WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 13.09 Najnowsze informacje polityczne z kraju

13.09 Najnowsze informacje polityczne z kraju

13.09.2016, godz. 02:00
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: EAST NEWS

Wiadomości polityczne z Polski 13 września 2016 r..

Petru chce razem z PO

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru (44 l.) nie ma nic przeciwko temu, aby w najbliższych wyborach wystawić wspólnego kandydata z Platformą Obywatelską. Jego zdaniem nie będzie to jednak Donald Tusk (59 l.). W Radiu Zet Petru powiedział: - "Dobrze byłoby wystawić wspólnego kandydata. Jestem przekonany, że Tusk nie będzie chciał startować". Lider Nowoczesnej stwierdził też, że prezydent Andrzej Duda (44 l.) łamie prawo i należy go postawić przed Trybunałem Stanu.

Z aktorki - asystentka posła

Do tej pory mało kto wiedział, kim jest Beata Fido (49 l.). Ale po głównej roli w filmie "Smoleńsk" jej kariera nabiera rozpędu, i to bynajmniej nie w aktorstwie. Jak podaje "Newsweek", Fido została właśnie asystentką europosła Karola Karskiego (50 l.). - Pani Beata doradza mi w sprawach wizerunkowych, dba też o moje kontakty ze środowiskiem artystycznym. Jestem dumny, że zagrała w "Smoleńsku". Była doskonała - mówi o swojej decyzji personalnej eurodeputowany. 

Wicemarszałkowie o Komisji Weneckiej

- Nie mamy nic przeciwko temu, żeby członkowie Komisji Weneckiej zwiedzali Warszawę - powiedział wczoraj wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (67 l.) o dwudniowej wizycie europejskich urzędników w Polsce. Przyjechali oni, by zbadać sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Ze zdumieniem wysłuchałam tego, jak z lekceważeniem marszałek Terlecki mówi o Komisji. To zbyt poważna sprawa, żeby z niej drwić - stwierdziła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (59 l.) na specjalnie zwołanym briefingu. Spotkania z delegacją Komisji Weneckiej odmówiło trzech sędziów Trybunału, wybranych przez PiS.

Zobacz: SZARPANINA w Sejmie na oczach kamer! [WIDEO]

autor: \MAN MAN MAN zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: