WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 13.09 Najnowsze informacje polityczne z Polski

13.09 Najnowsze informacje polityczne z Polski

13.09.2016, godz. 02:00
JAROSŁAW KACZYŃSKI
JAROSŁAW KACZYŃSKI foto: EAST NEWS

Wiadomości polityczne z Polski 13 września 2016 r..

Warszawa. Poczta ostrzega przed oszustami

Nie wysyłamy takich druczków, to fałszywki - ostrzega Poczta Polska przed korespondencją od oszustów. Wysyłane przez nich druki dotyczą wezwania do wpłaty na konto Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji. Taka instytucja nie istnieje. Natomiast kwota, jaką należy uiścić, jest już bardzo konkretna - to 194,75 zł. Do korespondencji dołączony jest blankiet do przelewu. Poczta uprzedza, aby pod żadnym pozorem nie dokonywać jakichkolwiek wpłat. 

Warszawa. Sędziowie oburzeni

Krajowa Rada Sądownictwa zbulwersowana jest słowami prezesa PiS. Jarosław Kaczyński (67 l.) stwierdził że "od lat 90. do 2016 roku Sąd Najwyższy to instytucja, która pełniła bardzo niedobrą rolę, rolę obrońcy starych układów". Słowa te wywołały ostrą reakcję rzecznika KRS, sędziego Waldemara Żurka, który powiedział, że być może takie stwierdzenia są przygotowaniem do tego, aby zlikwidować niezawisłość sądów. 

Warszawa. PiS zwleka z emeryturą

Złe wieści dla tysięcy seniorów. Nie od stycznia, ale od października przyszłego roku ma zacząć obowiązywać niższy wiek emerytalny - 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet - ustalili reporterzy radia RMF. Powód? ZUS musi przygotować systemy komputerowe. 

Zobacz: Gwiazda "Smoleńska" DORABIA w biurze europosła PiS

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: