WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 15 listopada grafolodzy POGRĄŻĄ Wałęsę?

15 listopada grafolodzy POGRĄŻĄ Wałęsę?

29.10.2016, godz. 14:45
LECH WAŁĘSA
LECH WAŁĘSA foto: EAST NEWS

Prezes IPN Jarosław Szarek poinformował o tym, na jakim etapie są prace ekspertów zajmujących się analizą zawartości tzw. szafy Kiszczaka. Badają oni m.in. podpisy Lecha Wałęsy, jakie widniały na tych dokumentach. Były prezydent uważa, że są one sfałszowane. Jak powiedział Szarek: - Biegli deklarowali, że w okolicach 15 listopada poznamy efekty ich pracy i wtedy myślę, że będzie okazja, żeby wrócić do dyskusji.

 

Jak podkreślił prezes IPN: – To są dokumenty, które zostały wytworzone ponad 30 lat temu. Dotyczą okresu, w którym Polska była państwem zniewolonym, totalitarnym. Wytworzyły je służby, których celem było zniewolenie Polski. Dziś żyjemy w wolnym i niepodległym państwie, więc ja nie widzę żadnego powodu, żeby te dokumenty w jakiś sposób były tajne. Natomiast chyba najważniejszą kwestią jest prawda. Nie uciekniemy od tej dyskusji.

Jarosław Szarek mówił także, że „sprawa jest w tym momencie w rękach biegłych, poza jego instytucją”. Jak mówił:  – Ta sprawa jest w tym momencie w rękach biegłych, poza IPN. Oni deklarowali, że w okolicach 15 listopada poznamy efekty ich pracy i wtedy myślę, że będzie okazja, żeby wrócić do dyskusji.

Zobacz także: Wiadomo, gdzie PiS i Andrzej Duda spędzą 11 listopada

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: