WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 18 kandydatów w drugiej rundzie konkursu na prezesa TVP! Wśród nich jest Grzegorz Braun!

18 kandydatów w drugiej rundzie konkursu na prezesa TVP! Wśród nich jest Grzegorz Braun!

21.09.2016, godz. 12:05
TVP, Telewizja Polska
TVP, Telewizja Polska foto: FOTO SE

Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, poinformował, że do drugiego etapu konkursu na nowego prezesa TVP zakwalifikowało się 18 osób. Wśród nich jest m.in. urzędujący prezes Jacek Kurski oraz kontrowersyjny reżyser Grzegorz Braun. Aplikacje złożyły 23 osoby, więc 5 nie przeszło pierwszego etapu (m.in. Piotr Barełkowski, współzałożyciel TV Repubplika). Drugi, merytoryczny etap konkursu ma się odbyć w środę.

 

RMN na wtorkowym posiedzeniu sprawdzała, czy oferty zgłoszone w konkursie na prezesa TVP spełniają wymagania formalne sformułowane w regulaminie konkursu. Osoby, które odpadły nie złożyły kompletu wymaganych dokumentów, więc odpadły ze względów czysto formalnych. Wśród osób, które przeszły do drugiego etapu Czabański wymienił m.in.: obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego, byłą szefową TVP1 Małgorzataę Raczyńską-Weinsberg, dyrektora TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera filmowego Grzegorza Brauna.

Drugi etap ma się rozpocząć w środę o 12. Jak wyjaśniał Czabański: - W drugim etapie zajmiemy się tymi ofertami od strony merytorycznej. Głównie będziemy oceniać kompetencje kandydatów w obszarze telewizyjnym. W zależności od naszej oceny będziemy kwalifikować ich do trzeciego etapu konkursu. W nim odbywać się będą indywidualne rozmowy z kandydatami. Jak poinformował szef RMN: - Między drugim a trzecim etapem konkursu będzie trochę czasu, więc kandydaci, którzy się do niego dostaną będą mieć trochę czasu na przygotowanie. Dodał, że w jego ocenie do ostatniego etapu nie wejdzie raczej więcej niż 10 kandydatów.

Cały konkurs ma się rozstrzygnąć do połowy października.

Zobacz także: Rabiej zdradza: Tusk zwolnił bliskiego współpracownika, bo był gejem!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: