WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 2 lata więzienia za "pigułkę dzień po". "Wszystkie takie leki mają zniknąć z polskich aptek"

2 lata więzienia za "pigułkę dzień po". "Wszystkie takie leki mają zniknąć z polskich aptek"

01.10.2016, godz. 09:36
Jan Klawiter
foto: Archiwum

Radykalizacja ustawy antyaborcyjnej, nad którą pochylił się rząd, to dla ruchów pro-life za mało. Jan Klawiter z Prawicy Rzeczpospolitej, znany jako zagożały przeciwnik in vitro,  złożył projekt w sprawie całkowitego zakazu sprzedaży pigułek wczesnoporonnych w Polsce. Za sprzedaż tego typu leków, ma grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia chce, żeby z polskich aptek całkowicie wycofano leki wczesnoporonne, czyli tak zwane "pigułki dzień po". Jan Klawiter, który jest posłem Pawicy Rzeczypospolitej, złożył nowy projekt w biurze poselskim. - Jest oczywiste, że środki wczesnoporonne są dla nas nie do przyjęcia. One burzą pewien ład, bo powodują to, że zabija się życie w "fazie przedkoncepcyjnej" - powiedział w rozmowie z Tok FM.

-  Można stosować inne metody, żeby nie doszło do poczęcia. Ale kiedy już do niego dojdzie, to jesteśmy w innej sytuacji i nie możemy dopuścić do farmakologicznej ingerencji - twierdzi polityk. - W Sejmie jest już złożona propozycja rozwiązań w tym zakresie. Jest tam też zapis o pomocy i opiece nad kobietami w ciąży, które znajdą się w trudnej sytuacji materialnej - radzi polityk.

- Dla nas leki wczesnoporonne i pigułka dzień po - przeczą ochronie życia od momentu poczęcia. Proszę zrozumieć, taka jest nasza filozofia obrońców życia, tam gdzie się zaczyna życie, tam jest już restrykcja, mianowicie nie możemy nim dysponować ani zagrażać . Konstytucja mówi wprost: wszyscy mamy równe prawa, a dziecko należy ochronić - tłumaczy swoje stanowisko Klawiter.

Co będzie następne? Pigułki antykoncepcyjne? Nic dziwnego, że setki tysięcy kobiet zaangażowało się w Czarny protest.

Zobacz: Młynarska MIAŻDŻY Ziemkiewicza. "W gaciach nieugaszony pożar" i wypomina mu wpis o GWAŁCIE

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: