WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 20 zł dla najbiedniejszych emerytów

20 zł dla najbiedniejszych emerytów

30.09.2016, godz. 05:00
Banknoty polskie
20 zł - król Bolesław I Chrobry foto: SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla najbiedniejszych seniorów! Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (61 l.) zapowiada podwyżkę najniższych gwarantowanych świadczeń o 20 zł. - Bardzo chcę, aby waloryzacje w kolejnych latach były wyższe. W 2018 r. mogłoby to być 20 zł - mówi "Super Expressowi" Elżbieta Rafalska.

Od marca 2017 r. będzie obowiązywała minimalna gwarantowana podwyżka waloryzacji na poziomie 10 zł. Oznacza to, że wszyscy seniorzy otrzymujący mniej niż 1369,86 zł świadczenia dostaną co najmniej 10-złotową podwyżkę. A wyższe emerytury zostaną powiększone jedynie o wskaźnik waloryzacji, to jest 0,73 proc. Z kolei, jak dowiaduje się "Super Express", waloryzacja od 2018 r. miałaby być wyższa i wynosić 20 zł.

- Z całą pewnością, gdyby to była waloryzacja na poziomie 20 zł, to byłoby bardzo dobrze. Waloryzację na takim poziomie moglibyśmy wdrożyć w 2018 r. Te najniższe emerytury byłyby więc o 20 zł większe - zapowiada w rozmowie z nami Elżbieta Rafalska.

I dodaje, że zależy jej szczególnie na pomocy dla najbiedniejszych seniorów. - Pomagamy najbardziej potrzebującym i chcemy to robić dalej. Bardzo chcę, aby następne waloryzacje były wyższe. Dbamy o emerytów, szczególnie o tych, którzy mają najniższe świadczenia - dodaje szefowa resortu pracy.

Zobacz także: Duda, Kaczyński, Rzepliński RAZEM. Tego jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: