WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 20.09 Najnowsze informacje polityczne z kraju

20.09 Najnowsze informacje polityczne z kraju

20.09.2016, godz. 02:00
ANTONI MACIEREWICZ
ANTONI MACIEREWICZ foto: Super Express

Warszawa Warszawa Warszawa

Cimoszewicz ostro o PO

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz (66 l.) widzi analogie między rozpadem SLD i obecną sytuacją w PO. - Pierwsza to niezdolność uczciwego i wiarygodnego rozliczenia się z własnymi błędami (.). Druga to nieumiejętność i niechęć do autentycznej wewnętrznej demokratyzacji (.). Walka koterii grozi rozbiciem - ostrzega Cimoszewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Od długiego czasu PO nie wykazuje żadnej liczącej się inicjatywy, jest reaktywna, gamoniowata i bojaźliwa. To recepta na klęskę - mówi były premier.

Śledczy sprawdzą czarne skrzynki

Podkomisja powołana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza (68 l.) do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej złożyła zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o nieprawidłowości w odczycie czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa wykonanym przez komisję Jerzego Millera (64 l.) - informuje RMF FM. Zdaniem ekspertów pracujących dla MON z nagrań miały zniknąć kilkusekundowe nagrania, dotyczące ostatniej fazy lotu.

Nowa straż ministra Szyszki

Minister środowiska Jan Szyszko (72 l.) chce powołać straż geologiczną. Według projektu ustawy o polskiej służbie geologicznej nowa formacja miałaby powstrzymać "nielegalne wydobycie kopalin". Funkcjonariusze zostaliby uzbrojeni w broń długą i krótką, kajdanki, pałki, miotacze gazu i paralizatory - informuje portal Dziennik.pl. Nowa straż miałaby zacząć działać od stycznia 2017 roku. Mogłaby nie tylko kontrolować podejrzanych, ale także zatrzymywać ich i oddawać w ręce policji.

Zobacz: Misiewicz zawieszony w funkcji szefa gabinetu politycznego i rzecznika MON

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: