WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 2.11 Najnowsze informacje polityczne z kraju

2.11 Najnowsze informacje polityczne z kraju

02.11.2016, godz. 02:00
Caracal
foto: Materiały prasowe

Kwota wolna - bez zmian, Caracale jednak będą?, Kontrowersyjny ekspert

Kwota wolna - bez zmian

W przyszłym roku nie zostanie zrealizowana jedna z obietnic wyborczych PiS. Do Sejmu trafił właśnie poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, który zakłada, że w 2017 roku kwota wolna od podatku pozostanie na dotychczasowym poziomie, czyli 3091 zł. Według autorów nowelizacji jest to spowodowane "pracami nad reformą systemu podatkowego w zakresie jednolitego podatku", a zapowiedź podniesienia kwoty wolnej do 8000 zł ma być zrealizowana od 1 stycznia 2018 roku.

Caracale jednak będą?

- Wojsko jest w dalszym ciągu zainteresowane tego typu helikopterami, tylko w mniejszej liczbie - taką zaskakującą opinię wygłosił w Polsat News szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski (59 l.). Minister poinformował, że wysłał do szefa francuskiej dyplomacji pismo z nową ofertą współpracy. Kilka dni wcześniej prezydent Andrzej Duda (44 l.) na antenie tej samej stacji mówił, że "ma to oczekiwanie, żebyśmy my również wystąpili z jakąś ofertą wobec Francji, z jakimś pomysłem".

Kontrowersyjny ekspert

Jednym ze stałych doradców komisji śledczej do spraw Amber Gold jest Kazimierz Turaliński, zgłoszony przez PiS. Jak podaje "Rzeczpospolita", która zainteresowała się jego przeszłością, jest on m.in. autorem książki "Jak kraść? Podręcznik złodzieja". - To jeden z najbardziej tajemniczych doradców w historii komisji śledczych - twierdzi Krzysztof Brejza (33 l.) z PO i uważa, że PiS powinien się wytłumaczyć z jego zatrudnienia.

Zobacz: Marta Kaczyńska zabrała głos ws. EKSHUMACJI smoleńskich

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: