WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 25.10 Najnowsze informacje polityczne z kraju

25.10 Najnowsze informacje polityczne z kraju

25.10.2016, godz. 02:00
Andrzej Duda
foto: Andrzej Lange/Super Express

Wiadomości polityczne z kraju 25 października 2016 r..

Warszawa. Duda przeciw karaniu kobiet

Prezydent Andrzej Duda (44 l.) zabrał głos w sprawie aborcji. - Jestem przeciwny jakiejkolwiek formie karania kobiet. Dobrze się stało, że projekt zakładający takie rozwiązanie został odrzucony - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Prezydent wziął też w obronę swoją małżonkę Agatę Dudę (44 l.), którą próbowano wciągnąć w konflikt o aborcję. - Nikt chyba nie ma wątpliwości, że ci, którzy te emocje wywołują, czynią to intencjonalnie. Chcą politycznych awantur wokół aborcji (...). Lecz moja żona w żadną awanturę wciągnąć się nie da - dodał prezydent. 

Mińsk. Morawiecki na Białorusi

Zaskakująca podróż Mateusza Morawieckiego (48 l.). Wicepremier, minister finansów i rozwoju spotkał się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką (62 l.). - Chcemy zwiększyć współpracę i wspólne obroty handlowe z Polską - powiedział białoruski prezydent. - Zdecydowanie chcemy, by ta współpraca była na partnerskich zasadach i korzystna dla obu stron - stwierdził z kolei Mateusz Morawiecki. 

Warszawa. Polacy nie wierzą w komisję

Zaledwie 15 proc. ankietowanych wierzy, że komisja weryfikacyjna wyjaśni aferę reprywatyzacyjną, a 23 proc. badanych ma zaufanie do prokuratury w tej sprawie - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet. Co ciekawe, aż 50,5 proc. respondentów jest zdania, że nikomu nie uda się wyjaśnić afery reprywatyzacyjnej. 

Zobacz: Marcin Dubieniecki po długiej odsiadce odwiedził Martę i córeczki

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: