WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 30-lecie Trybunału Konstytucyjnego. Rzepliński UJAWNIŁ, co będzie robił po odejściu z TK

30-lecie Trybunału Konstytucyjnego. Rzepliński UJAWNIŁ, co będzie robił po odejściu z TK

17.10.2016, godz. 13:19
Andrzej Rzepliński
Andrzej Rzepliński foto: Super Express

W Gdańsku odbywają się dziś uroczystości 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego. Wśród zaproszonych gości znalazł się oczywiście prezes Trybunału Andrzej Rzepliński, który wyraził zadowolenie z tego, że obchody zostały zorganizowane poza Warszawą. Rzepliński wyjawił też, co będzie robił, gdy już przestanie być prezesem TK.

Andrzej Rzepliński bardzo się cieszy, że 30-lecie Trybunału Konstytucyjnego może świętować w Gdańsku, a nie w stolicy. Dziennikarzom powiedział: - Dzisiaj, z perspektywy kilku miesięcy widzę olbrzymią wartość dodaną, że to się dzieje poza Warszawą. Rzepliński został też zapytany o to, co będzie robił, gdy już przestanie być prezesem TK. Jego kadencja minie w grudniu, jak wyznał ma nadzieję, że pogoda wtedy dopisze: - Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda, śnieg, dość chłodno - czyli tak jak powinno być w grudniu - przyznał. I zdradził plany na przyszłość. Wynika z nich, że zajmie się pracą naukową: - A day after - naprawdę mam co robić. Potem będę tylko profesorem UW - wytłumaczył. Wraz z Rzepliński na konferencji prasowej wystąpił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który zaznaczył, że mieszkańcy Gdańska są dumni z wizyty Rzeplińskiego i tego, że to w ich mieście obchodzony jest jubileusz Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Gdańska dodał też, że obecnie TK jest celem ataków władzy: - To nie jest zwykła polityka, tu idzie o kwestie czy Polska będzie dalej demokratycznym państwem prawa czy będzie nim tylko z nazwy - dodał Adamowicz.

Sprawdź: Sędziowie Trybunału bali się PO

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: