WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka 9.06 Najnowsze wiadomości polityczne z kraju

9.06 Najnowsze wiadomości polityczne z kraju

09.06.2017, godz. 02:00
Małgorzata Sadurska
foto: Super Express

Warszawa Moskwa

Sadurska odchodzi do PZU

Potwierdza się informacja, którą jako pierwszy podał "Super Express". Tylko do poniedziałku, 12 czerwca, Małgorzata Sadurska (42 l.) będzie pełnić funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta. O tym, że prezydent Andrzej Duda (45 l.) przyjął jej rezygnację, powiedział w RMF FM minister Krzysztof Łapiński (39 l.). Minister Henryk Kowalczyk (62 l.) z KPRM potwierdził, że Sadurska ma zostać członkiem zarządu PZU.

MSZ: To Polacy identyfikowali ciała

Polscy przedstawiciele oraz krewni ofiar katastrofy smoleńskiej sami dokonywali identyfikacji ciał - twierdzi rosyjski MSZ. Rzeczniczka ministerstwa Maria Zacharowa (42 l.) poinformowała, że w Rosji szczątki ofiar znajdowały się jedynie między 10 a 13 kwietnia 2010 r., bo strona polska nalegała na jak najszybsze ich przekazanie. - Układane były bez obmycia, ponieważ to sami Polacy na to nalegali; planowali oni prowadzenie dalszych ekspertyz i zależało im na zachowaniu jak największego materiału dla ewentualnych badań - powiedziała Zacharowa.

Kolejne referendum?

Nie tylko kwestia zmiany konstytucji, ale także spór o przyjmowanie w Polsce uchodźców powinien być skonsultowany w ogólnonarodowym referendum, uważa prezydent Andrzej Duda (45 l.). - To referendum mogłoby się odbyć w dacie wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Bo wtedy również dla nowej większości parlamentarnej ten głos społeczny będzie jasny i jednoznaczny - powiedział wczoraj prezydent.

Zobacz: CBA zatrzymało b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: