WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Grzegorz Schetyna rozwala Platformę!

Grzegorz Schetyna rozwala Platformę!

22.07.2016, godz. 06:15
Schetyna rozwali Platformę!
Grzegorz Schetyna foto: Super Express

Część polityków twierdzi, że wyrzucenie trzech posłów to początek upadku Platformy Obywatelskiej. - To absolutnie skandaliczna sprawa - nie kryje zdenerwowania poseł Stefan Niesiołowski (72 l.). Inni komentują, że te personalne czystki scalą ugrupowanie. Pewne jest jednak, że w PO wrze!

Przypomnijmy, że w środę w trakcie zarządu PO posłowie Stanisław Huskowski (63 l.) i Jacek Protasiewicz (48 l.) zostali wyrzuceni z PO. A Michał Kamiński (44 l.), który nie jest członkiem PO, z sejmowego klubu. Huskowski i Protasiewicz już zapowiadają, że może powstać nowy klub w Sejmie. Aby go zawiązać, trzeba jednak 15 posłów. Sugerują, że kolejni parlamentarzyści mogą w najbliższym czasie odejść z PO. Czy będzie to Stefan Niesiołowski i Ewa Kopacz (60 l.)? Próbowali bronić wyrzuconych i są uznawani za przeciwników Schetyny. - Jeśli podejmę taką decyzję, poinformuję o tym media - ucina spekulacje Niesiołowski. - Wyrzucenie Huskowskiego i Protasiewicza to skandaliczna sprawa. Przewodniczący Schetyna powinien zajmować się walką z PiS, w obronie zagrożonej demokracji. A nie wyrzucać posłów, których po prostu nie lubi - dodaje. Schetynę krytykuje też Kopacz. - Zawsze siłą PO było to, że potrafiliśmy słuchać tych, którzy mieli odmienne zdanie. Jeśli ktoś ma inne zdanie niż przewodniczący, a nie szkodzi Platformie, nie powinien być wyrzucany - mówiła premier mediom. Na znak protestu rezygnację z funkcji komisarza partii na Dolnym Śląsku złożył europoseł Bogdan Zdrojewski (59 l.). W partii jednak zostaje.

Tymczasem Stanisław Gawłowski (48 l.), sekretarz generalny PO, uspokaja, że nie grozi im żaden rozłam. - Po odejściu tych dwóch posłów jesteśmy silniejsi. Zarówno Huskowski, jak i Protasiewicz podważali autorytet przewodniczącego Schetyny i działali na szkodę partii, jednocześnie wzmacniając PiS. Skoro twierdzą, że skończyła się PO, jaką znali, to nie wiem, o jakiej PO mówili. Przecież wcześniej też wyrzucani byli politycy i to za o wiele mniejsze grzechy - przypomina.

ZOBACZ: Koniec świata jest blisko? Niesiołowski CHWALI PiS!!!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: