WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Abp Henryk Hoser jest MEDYKIEM! Jego słowa o ciąży z gwałtu wywołały burzę

Abp Henryk Hoser jest MEDYKIEM! Jego słowa o ciąży z gwałtu wywołały burzę

04.10.2016, godz. 13:43
Abp Henryk Hoser
foto: EAST NEWS

Po wypowiedzi arcybiskupa Henryka Hosera na temat zajścia w ciążę w sytuacji gwałtu w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci są oburzeni. Zarzucają duchownemu deficyt wiedzy. Tymczasm Hoser ma... wykształcenie medyczne!

Abp Hoser był gościem wieczornego programu "24 minuty" w TVP Info. Zapytany przez prowadzącego o ciążę i aborcję w wyniku gwałtu, odpowiedział: - To jest bardzo bolesna sytuacja. Tych przypadków nie ma wiele z różnych względów. Raz, że się dużo rzadziej zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak duży stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój, jest jedną z przyczyn psychologicznych niepłodności. W tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach - powiedział duchowny. Po tych słowach na Hosera wylano wiadro pomyj. - A to dopiero mądrość, aż złość w człowieka wstępuje - napisała jedna z naszych Czytelniczek. - Specjalista w tej dziedzinie, haha! - ironizuje inny internauta. To jedne z delikatniejszych komentarzy.

Słowa Hosera szokują tym bardziej, że arcybiskup ma dyplom... z medycyny! Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej, pracował tam jako asystent. Dwa lata później wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni). W kontekście medycznego doświadczenia Hosera, argument o stresie podczas gwałtu, "chroniącym przed zapłodnieniem", wydaje się co najmniej mało merytoryczny.

Zobacz też: Abp Hoser o ciąży z GWAŁTU: Stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: