WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Abp Hoser o ciąży z GWAŁTU: Stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach

Abp Hoser o ciąży z GWAŁTU: Stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach

04.10.2016, godz. 10:12
henryk hoser arcybiskup
foto: Archiwum

Goszczący w poniedziałek wieczorem TVP Info abp Henryk Hoser odniósł się do tematu ciąży powstałej w wyniku gwałtu. Przyznał, że w czasie tego bolesnego wydarzenia stres jest tak ogromny, że do zapłodnienia nie zachodzi. Swoją wypowiedzią duchowny zaszokował internautów.

"Czarny Protest" był wczoraj numerem jeden w mediach. Komentowali go i dziennikarze i politycy, a także duchowni. Do wieczornego programu TVP Info został zaproszony abp diecezji warszawsko-praskiej, Henryk Hoser. Został poproszony o komentarz do "Czarnego Protestu" i projektu ustawy antyaborcyjnej, który proponuje karanie kobiet za aborcję: - Owszem jedna z ustaw proponuje karalność kobiet za dokonanie przerwania ciąży, ale to są propozycje niemające żadnej gwarancji, że Sejm je przyjmie. Chciałbym przypomnieć komunikat Konferencji Episkopatu z 16 kwietnia, gdzie wyraźnie dystansuje się od tego, aby karać kobiety za przerywanie ciąży - wyjaśnił arcybiskup.

Przy okazji został zapytany o temat aborcji w przypadku ciąży powstałej z gwałtu. Duchowny stwierdził:- To jest bardzo bolesna sytuacja. Tych przypadków nie ma wiele z różnych względów - zaczął. I kontynuował:- Raz, że się dużo rzadziej zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak duży stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój, jest jedną z przyczyn psychologicznych niepłodności. W tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach - ocenił abp Hoser. I swoją wypowiedzią zaszokował internautów:

 

Jest jednak i druga strona medalu. Abp Henryk Hoser z wykształcenia jest lekarzem, ukończył Akademię Medyczną, co można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej diecezji, którą kieruje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: