WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Adwokat złoży wyjaśnienia w sprawie afery?

Adwokat złoży wyjaśnienia w sprawie afery?

30.08.2016, godz. 02:00
adwokat, toga, prawnik, sąd
foto: FOTO SE

Afery reprywatyzacyjnej ciąg dalszy. Tym razem na celowniku znalazł się znany adwokat i dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorz Majewski. Adwokat w 2012 r. stał się jednym z nabywców działki pod Pałacem Kultury i to w tej sprawie Naczelna Rada Adwokacka wszczęła wobec niego postępowanie wyjaśniające.

- Postępowanie toczy się na wniosek prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzeja Zwary - informuje nas biuro prasowe NRA.

W postępowaniu chodzi o kupno zreprywatyzowanej działki przy dawnej ulicy Chmielnej 70 w Warszawie, tuż pod Pałacem Kultury. Przed wojną nieruchomość należała do Duńczyka - Martina Holgera. Mężczyzna utracił ją na mocy tzw. dekretu Bieruta i działka przeszła w ręce miasta. Władze PRL wypłaciły duńskiej stronie odszkodowanie. Ale nagle w 2012 r. działka została sprzedana osobom trzecim przez "niedopełnienie obowiązków przez urzędnika". Jednym z jej nabywców był właśnie Majewski. - Podejrzewamy, że mogło dojść do próby wyłudzenia tej działki. To źle wpływa na reputację zawodu adwokata, gdy takie osoby są uwikłane w tak naganny proceder jak biznes reprywatyzacyjny - mówił nam ostatnio warszawski radny Jan Śpiewak (29 l.). Teraz Majewski musi się tłumaczyć. - W tej chwili nie można mówić o zarzutach, na razie poproszono pana Majewskiego o wyjaśnienia. Wciąż czekamy na jego odpowiedź - informuje nas NRA.

Zobacz: Kukiz: U Petru widzę balcerowiczowską mentalność i pychę rodem z Budy Ruskiej!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: