WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Agata Duda zachwyciła przedszkolaków. Pierwsza dama coraz aktywniejsza [ZDJĘCIA]

Agata Duda zachwyciła przedszkolaków. Pierwsza dama coraz aktywniejsza [ZDJĘCIA]

17.10.2016, godz. 14:55
Agata Duda zachwyciła przedszkolaków. Pierwsza dama co raz aktywniejsza
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Kalendarz pierwszej damy pęka w szwach! Agata Duda nie tylko występuje u boku męża na oficjalnych uroczystościach, jak choćby niedawne dożynki prezydenckie w Spale, ale sama niemal każdego dnia ma spotkania i wizytacje. Kursuje między Warszawą a Krakowem, a a najchętniej spotyka się z najmłodszymi. Kilka dni temu odwiedziła przedszkole prowadzone przez zakonnice i zachwyciła dzieci!

Pierwsza dama ma grafik wypełniony po brzegi. I chociaż niektórzy zarzucają jej bierność i brak wypowiadania się np. w sprawie aborcji, czy Czarnego Protestu, to ona wie, co ma robić. Wystarczy spojrzeć w jej kalendarz, by stwierdzić, że Agata Duda nie chce siedzieć w miejscu i zamknąć się w Pałacu Prezydenckim. Najchętniej pierwsza dama lubi spotykać się dziećmi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - jako nauczycielka z wykształcenia i powołania tęskni za uczniami. Co prawda prowadzi koło językowe w jednej z warszawskich szkół, ale jak widać, to dla aktywnej pierwszej damy zbyt mało! Stąd częste wizyty w szkołach i placówkach, w których przebywają dzieci. Pani prezydentowa często spotyka się z najmłodszymi w szkołach, pamięta też o dzieciach, która są w szpitalach czy hospicjach. Tam niesie im radość i przywraca uśmiech.

W ciągu ostatnich kilku dni odwiedziła m.in. hospicjum, szkołę specjalną i przedszkole w Krakowie. To właśnie kilkuletni podopieczni sióstr prowadzących przedszkole tulili się do pierwszej damy, jak do kogoś bardzo bliskiego. Wraz z nią recytowały znane wierszyki. Dzieci śpiewały dla pierwszej damy i specjalnie dla niej wystąpiły, co ogromnie ją ucieszyło i wcale nie krępowały się żony pana prezydenta. Bo Agata Duda potrafi skracać dystans wobec najmłodszych. Agata Duda dostała od najmłodszych piękną laurkę, a w zamian ofiarowała każdemu z przedszkolaków wizytówkę z pozdrowieniami.

Pierwsza dama cudownie czuje się wśród dzieci. Niedawno sama żartowała, że mogłaby już zostać babcią! Czy to właśnie patrząc na odwiedzane maluchy w pierwszej damie kiełkuje marzenie, by mieć już wnuki?

Warto też zwrócić uwagę na strój pierwszej damy. Agata Duda na spotkanie z dziećmi wybrała zwiewną suknię w szare i niebieskie liście oraz kwiaty. Kreacja z rękawem sięgającym do łokcia bardzo pasowała żonie prezydenta. Do sukienki Agata Duda dobrała połyskujące, błyszczące kolczyki. Widać, że pani prezydentowa potrafi wyglądać olśniewająco w każdej sytuacji.

Zobacz: Agata Duda wśród chorych dzieci. Wzruszające zdjęcia pierwszej damy [ZOBACZ]

Źródło: RIA NOVOSTI
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: