WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Agata Duda i Martyna Wojciechowska RAZEM wspierają niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Agata Duda i Martyna Wojciechowska RAZEM wspierają niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

30.09.2016, godz. 10:20
Agata Duda i Martyna Wojciechowska RAZEM wspierają niepełnosprawnych
foto:

Po raz kolejny zostały rozdane statuetki "Lodołamacze". To nagrody przyznawane osobom i firmom wspierającym zatrudnianie ludzi z niepełnosprawnościami. W czwartek uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Na uroczystości nie zabrakło pierwszej damy Agaty Dudy, która objęła honorowy patronat nad konkursem.

Na gali zorganizowanej w Zamku Królewski w Warszawie nie zabrakło małżonki prezydenta Dudy, która objęła konkurs "Lodołamacze" specjalnym patronatem. Agata Duda zabrała głos w sprawie osób z niepełnosprawnościami. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że aby być społeczeństwem otwartym, trzeba postępować tak, by niepełnosprawni nie czuli się odrzuceni: - Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - zaznaczyła pani prezydentowa. Agata Duda nie szczędziła ciepłych słów pod adresem tych, którzy konkurs organizują, bo dzięki nim spojrzenie na osoby z niepełnosprawnościami zmienia się na lepsze: - Jestem głęboko przekonana, że konkurs Lodołamacze przyczyni się do pogłębiania świadomości o ich sytuacji, o ich potrzebach, a poza tym promuje właściwe wzorce, postawy godne naśladowania - mówiła.

Pierwsza dama podziękowała też tym osobom i firmom, które angażują się w pomoc niepełnosprawnym i wspierają ich w zatrudnieniu: - Cieszy fakt, że coraz więcej podmiotów zgłasza się do konkursu i w porównaniu z pierwszą edycją jest już ich ponad dwukrotnie więcej, a to świadczy tylko o tym, że "Lodołamacze" naprawdę kruszą przeciwieństwa, bariery, z którymi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne - dodała.

Wśród laureatów nagród znaleźli się członkowie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, których wyróżniono "Super Lodołamaczem". - Dzięki państwa wysiłkom nasi wspaniali sportowcy zyskali naprawdę spektakularny sukces, przywieźli aż 39 medali, w tym aż 9 złotych, 18 srebrnych, 12 brązowych - cieszyła się Duda. Nagrodzonymi statuetką "Lodołamacze" zostali też urząd miejski w Koninie, krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, a także znana i lubiana dziennikarka oraz podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Spotkanie prowadziła dziennikarka Telewizji Polskiej Anna Popek, obecny był też prezenter "Wiadomości" TVP 2  Krzysztof Ziemiec.

Agata Duda na gali  "Lodołamacze" jak się ubrała?

Na wyjątkową galę Agata Duda wybrała ciemny kostium, marynarkę i spódnicę w kolorze jeżyny. Do stroju dobrała szare szpilki. Jak Wam się podoba pierwsza dama w jesiennym wydaniu?

Zobacz: Olejnik cała w koronkach. KOPIUJE styl Agaty Dudy [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: