WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Agata Duda odwiedziła dzieci z fundacji Lukasa Podolskiego!

Agata Duda odwiedziła dzieci z fundacji Lukasa Podolskiego!

29.09.2016, godz. 16:03
Agata Duda
foto: Super Express TV

Ledwie wróciła ze Stanów Zjednoczonych (gdzie jak oceniano, "skradła" całą wizytę prezydentowi) a Agata Kornhauser-Duda ponownie wróciła do swoich codziennych aktywności. Pierwsza dama odwiedziła Arkę Fundację Dzieci na warszawskiej Pradze Północ. Jej założycielem jest słynny niemiecki piłkarz (polskiego pochodzenia) Łukasz Podolski.

Jak możemy przeczytać na stronie fundacji na Facebooku: - We wtorek 27 września mieliśmy zaszczyt gościć w Arce Fundacji Dzieci gościa wyjątkowego, Pierwsza Damę Panią Agatę Kornhauser- Duda. Pani Prezydentowa przyjechała spotkać się z dziećmi i pracownikami fundacji. Dzieciaki z wielką chęcią oprowadziły Panią Agatę po budynku i pokazały jej wszystkie pomieszczenia, a następnie udały się wraz z Gościem do kuchni, aby wspólnie udekorować tort urodzinowy. Potem zaprosiliśmy Panią Prezydentową na obiad i spotkanie z dziećmi. Nasi podopieczni byli bardzo ciekawi życia i codziennych obowiązków Pierwszej Damy, dlatego mieli do niej mnóstwo pytań. Dzieciaki przygotowały też drobny upominek dla Gościa w postaci pięknego biało czerwonego łabędzia wykonanego z papieru. Kolejnym punktem spotkania były urodziny dzieciaków urodzonych w miesiącu wrześniu. Był tort, prezenty, życzenia urodzinowe, a na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie z piniatą, która przywiozła nam w prezencie Pani Prezydentowa. Spotkanie z Pierwszą Damą było dla nas ogromnym i niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy serdecznie za wszystkie prezenty, a przede wszystkim zainteresowanie naszą placówką, czas, który poświęciła nam Pani Agata i jej serdeczny i ciepły uśmiech. Dziękujemy również za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, na które już nie możemy się doczekać.

Zawarto również zdjęcia z tego wydarzenia:

Arka Fundacja Dzieci to warszawski oddział niemieckiej fundacji „Die Arche”, który został otwarty 19 maja 2014 roku przez niemieckiego piłkarza polskiego pochodzenia Lucasa Podolskiego. Arka opiekuje się na stałe grupą ok. 80 dzieci z dzielnicy Praga Północ. Podopieczni to dzieci w wieku 6-14 lat. Fundacja „Die Arche” działa głównie na terenie Niemiec i zajmuje się prowadzeniem dziennych placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin zagrożonych socjalnie.

Zobacz także: Kurski WYRZUCIŁ kuzyna Kaczyńskiego z TVP

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: