WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Agata Duda pokazała klasę Trumpowi

Agata Duda pokazała klasę Trumpowi

08.07.2017, godz. 02:00
Agata Duda pokazała klasę Trumpowi
Agata Duda pokazała klasę Trumpowi foto: AP

Wprawić w zdumienie prezydenta Stanów Zjednoczonych to nie lada wyczyn. Udało się to naszej pierwszej damie Agacie Dudzie (45 l.). Jak ocenia ekspert, wcale nie zachowała się niestosownie, a wręcz nauczyła Donalda Trumpa (71 l.) zasad dżentelmeństwa. A chodziło o to, że najpierw podała rękę Melanii Trump (47 l.), a dopiero później jej mężowi.

Ten film jest hitem internetu. Od czwartku cała Polska zastanawiała się, czy Agata Duda naruszyła zasady etykiety. Żona Andrzeja Dudy (45 l.) przesunęła rękę obok wysuniętej dłoni Trumpa, by najpierw pożegnać się z jego żoną. - To było pożegnanie dam i według mnie było jak najbardziej prawidłowe - ocenia sytuację dr Janusz Sibora, znawca protokołu dyplomatycznego. - Nasza pierwsza dama podała dłoń najpierw Melanii, a prezydent Trump jako dżentelmen nie powinien być tak zdziwiony - dodaje.

W obronie żony stanął w tej sprawie nawet sam prezydent. - Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trumpa po świetnej wizycie - napisał na Twitterze Andrzej Duda. Jednak jak podkreślił nasz ekspert - z punktu widzenia etykiety było jak najbardziej poprawne, że panie pożegnały się najpierw ze sobą. Obydwie spędziły razem kilka godzin i w pewien sposób się zaprzyjaźniły, a dodatkowo pożegnanie nie było przecież oficjalną uroczystością - dodaje Sibora. Podkreśla też, że Donald Trump także w specyficzny sposób traktuje protokół, m.in. pozując do zdjęcia, ustawia sekretarzy stanu tak, by na pierwszym planie zmieściła się jego liczna rodzina.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: