WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Agata Duda wśród chorych dzieci. Wzruszające zdjęcia pierwszej damy [ZOBACZ]

Agata Duda wśród chorych dzieci. Wzruszające zdjęcia pierwszej damy [ZOBACZ]

14.10.2016, godz. 12:02
Agata Duda wśród chorych dzieci. Wzruszające zdjęcia pierwszej damy [ZOBACZ]
Agata Duda z dziećmi w hospicjum foto:

Szczery uśmiech, radosne spojrzenie, ciepły dotyk dłoni, to wszystko i jeszcze więcej, bo swój czas, ofiarowała pierwsza dama chorym dzieciom. Agata Duda odwiedziła w środę krakowskie placówki: szkołę specjalną i hospicjum dla dzieci. To z najmłodszym spędziła czas, bawiła się z nimi, czytała. Dzieci odwzajemniły się pani prezydentowej pięknymi podarunkami. Dzieci z hospicjum przygotowały książkę, a najmłodsi ze szkoły wytępowali na scenie.

Nie zamykała się w czterech ścianach pałacu, ale wychodziła do potrzebujących nieść im radość i uśmiech, to charakteryzowało brytyjską księżnę Dianę. Właśnie taka sama w stosunku do innych, a szczególnie do najmłodszych jest też nasza pierwsza dama. Agata Duda często bierze udział w spotkaniach z dziećmi, co jest zrozumiałe, bo zanim została panią prezydentową uczuła niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Była uwielbiana przez uczniów, a i ona darzyła ich sympatią. Gdy została pierwszą damą jej grafik uległ zmianie, ale nie zabrakło w nim miejsca dla dzieci i młodzieży. Agata Duda często spotyka się z najmłodszymi, tak też było w środę. Żona prezydenta odwiedziła podopiecznych domowego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei, a także brała udział w obchodach 90. Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 im. Jana Brzechwy w Krakowie.

W hospicjum pierwsza dama poznała dzieci, ich rodziców i opiekunów. Takie miejsca sprawiają, że człowiekowi łzy lecą z oczu, ale mimo ogromnego wzruszenia Agata Duda potrafiła wnieść uśmiech w to miejsce. Z małymi pacjentami spędziła czas na rozmowach, wspólnym czytaniu. A dzieci dały jej w prezencie piękną książkę z bajkami - własnego autorstwa!

Zaś na uroczystościach w szkole specjalnej przed Agatą Dudą zaprezentowali się uczniowie, którzy odtańczyli krakowiaka i flamenco recytowali ulubione wiersze Jana Brzechwy. Pierwsza dama była zachwycona występami. Jako nauczycielka z zawodu i powołania pani prezydentowa powiedziała: - Ta szkoła jest miejscem, gdzie dzieci czują się dobrze i osiągają sukces. Jestem przekonana, że ta szkoła, to rzeczywiście wspaniałe miejsce z wyjątkowymi uczniami i nauczycielami. Czas spędzony z pierwszą damą dzieci z pewnością zapamiętają na długo!

Sprawdź: Agata Duda i Martyna Wojciechowska RAZEM wspierają niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Źródło: RIA NOVOSTI
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: