WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Agata Duda ZASZCZYCIŁA gimnazjalistów

Agata Duda ZASZCZYCIŁA gimnazjalistów

26.10.2016, godz. 13:25
Agata Duda ZASZCZYCIŁA gimnazjalistów
foto:

Zanim Agata Duda została pierwszą damą była nauczycielka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Każdego dnia przebywała z młodzieżą, której przekazywała wiedzę. Nic dziwnego, że tęskni za kontaktem z uczniami. Dlatego też wybrała się do szkoły w Słomnikach. Razem z uczniami miło spędziła czas. Pierwsza dama swoją obecnością zaszczyciła maluchy z przedszkola, uczniów podstawówki, gimnazjalistów i licealistów.

Ostatnio Agata Duda odwiedza polskie szkoły. To nie powinno dziwić, bo jako nauczycielka z powołania,  pewnością tęskni za uczniami. Dlatego tak chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. Ostatnio Agata Duda odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego  w miejscowość Słomniki (woj.małopolskie). Tam spotkała się z uczniami starszych klas podstawówki i zachęcała ich do czytania lektur. Ale na samych słowach się nie skończyło, Agata Duda dała dzieciom dobry przykład. Wraz z nimi czytała fragmenty książki "Mikołajek", "Tajemniczy ogród" i "Kwiat kalafiora".  Pierwsza dama spotkała się też z maluchami z przedszkola, z którymi wspólnie recytowała wierszyki. Dzieci były zachwycone gościem. Wizytę w Słomnikach zakończyło spotkanie pierwszej damy z najstarszymi uczniami, czyli gimnazjalistami i licealistami. Młodzież przeprowadziła z panią prezydentową wywiad. Pierwsza dama opowiadała o swojej roli, zajęciach i pasjach.

W skład zespołu, który odwiedziła Agata Duda wchodzą Skoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Muzyczna. Zespół szkół liczy ws umie 717 uczniów.

Sprawdź: Agata Duda wśród chorych dzieci. Wzruszające zdjęcia pierwszej damy [ZOBACZ]

Źródło: RIA NOVOSTI
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: