WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Aktorzy chcą homodoradcy

Aktorzy chcą homodoradcy

13.09.2016, godz. 02:00
Cezary Morawski
foto: © AKPA

W Teatrze Polskim we Wrocławiu będzie kolejna awantura? Niedawno aktorzy uznali, że nie mają ochoty na pracę z nowym dyrektorem Cezarym Morawskim (62 l.). Teraz z kolei domagają się od niego spełnienia swoich postulatów, w tym stworzenia funkcji pełnomocnika zajmującego się orientacją seksualną pracowników.

Aktorzy chcą m.in. podwyżek i zapewnienia opieki przedszkolnej dla swoich dzieci. Wśród 9 postulatów jest też żądanie "powołania pełnomocnika ds. przeciwdziałania dyskryminacji na tle płciowym i orientacji seksualnej zatrudnionych". Po co taka osoba w teatrze? - Ma chronić przed dyskryminacją, która już miała miejsce, gdy w związkowej gazetce nabijano się z homoseksualistów - mówi Rafał Kronenberger (44 l.) z teatru. Inni pracownicy dodają, że za poprzedniej dyrekcji nie było takiej potrzeby...

Interesujące jest to, że ten "gazetkowy atak" miał miejsce w czasie, gdy dyrektorem był Krzysztof Mieszkowski (60 l.), poseł Niezależnej i ulubieniec pracowników teatru, którzy bardzo chcą, aby to on nadal im przewodził. Urząd marszałkowski zmienił niedawno dyrektora (Morawski wygrał konkurs), bo Mieszkowski prowadził fatalną politykę finansową. Głównie dlatego pracownicy nie mogą teraz liczyć na podwyżki. A czy będzie stanowisko homodoradcy? Dyrektor Morawski zapewnia, że chce ze swoimi pracownikami rozmawiać o wszystkim.

Zobacz: SZARPANINA w Sejmie na oczach kamer! [WIDEO]

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: