WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Andrzej Duda spał w hotelu, który nie ma pozwolenia na używanie? Sprawę bada ABW i prokuratura

Andrzej Duda spał w hotelu, który nie ma pozwolenia na używanie? Sprawę bada ABW i prokuratura

29.05.2017, godz. 12:31
Prezydent Andrzej Duda
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Prezydent Duda kilka razy bywał w Zakopanem, czasem także w towarzystwie żony. Korzystał wtedy z usług hotelu Belvedere. Niestety, z doniesień jednego z tygodników wynika, że hotel, w którym gościł Andrzej Duda nie ma wymaganych prawem pozwoleń na użytkowanie. Sprawą już zajęła się prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Sprawę opisał "Wprost", z jego informacji wynika, że prezydent  Duda gościł w hotelu, który nie powinien zostać oddany do użytku dla gości. Zdaniem gazety hotel nie ma wymaganych prawem pozwoleń na użytkowanie. Chodzi w tym wypadku przede wszystkim o to, że straż pożarna nie potwierdziła, czy budynek jest bezpieczny, według przepisów przeciwpożarowych. Warto zauważyć, że w 2014 roku w tym zakopiańskim hotelu doszło do pożaru, konieczna była ewakuacja znajdujących się w nim gości. Pożar wybuchł w luksusowym hotelu i ewakuowano z niego 400 gości oraz 10 osób z obsługi. Spłonęło 800 m kw dachu hotelu. A pożar gasiło prawie 100 strażaków z 25 jednostek.

Tygodnik donosi, że sprawę hotelu bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i mąłopolska prokuratura. Śledztwo jest prowadzone w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawdź: Na festiwalu w Sopocie WYŚMIEWALI rząd i prezydenta

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: