WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Anna Kurska zawsze kochała swoich synów [ZDJĘCIA]

Anna Kurska zawsze kochała swoich synów [ZDJĘCIA]

31.08.2016, godz. 07:00
Pogrzeb Anny Kurskiej
Pogrzeb Anny Kurskiej foto:

Annę Kurską, matkę prezesa TVP Jacka Kurskiego (50 l.) i wicenaczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosława Kurskiego (53 l.), pożegnano wczoraj w Gdańsku. Była senator z ramienia PiS zmarła w ubiegły czwartek w wieku 87 lat.

Na uroczystości pogrzebowe oprócz najbliższej rodziny przybyli najważniejsi politycy, wśród których byli m.in. Jarosław Kaczyński (67 l.) i Lech Wałęsa (73 l.). Obaj panowie nie przywitali się jednak, mimo że była ku temu okazja, bo Kaczyński przechodził obok byłego prezydenta. Wspólny wieniec był za to od synów Anny Kurskiej, będących po dwóch stronach politycznej barykady. Poruszające kazanie wygłosił abp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź (71 l.). - Anna Kurska broniła godności i dobrego imienia Anny Walentynowicz i ubolewała nad podziałem Solidarności. Kochała ludzi. Kochała swoich synów i chciała, żeby byli ponad podziałami. Podziały są jak suche liście na jesieni. Anna stara się nam powiedzieć: żyjcie ponad tymi podziałami - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

Anna Kurska za swą pracę została pośmiertnie odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę (44 l.) Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz: Kurski będzie mógł startować na prezesa TVP. Ustalono zasady konkursu

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: