WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Antoni Macierewicz o nowym planie. Ta zapowiedź zaskakuje

Antoni Macierewicz o nowym planie. Ta zapowiedź zaskakuje

06.11.2016, godz. 16:48
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Super Express

Antoni Macierewicz zapowiedział, że chciałby, by do szkół ogólnokształtących wróciło przysposobienie obronne. - Ale to jest razie plan - zaznaczył minister obrony narodowej. Szef MON brał udział w spotkaniu w Mińsku Mazowieckim, gdzie obserwował ćwiczenia drużyn proobronnych.

Antoni Macierewicz podczas spotkania w Mińsku Mazowieckim przyznał, że chciałby, by do szkół ogólnokształcących wróciło przysposobienie obronne. Minister obrony dodał, że to na razie plany. Jednocześnie podziękował organizacjom proobronnym za zaangażowanie. Jednocześnie szef MON powiedział, że taka forma ćwiczeń może zaowocować w przyszłości.

- To nie są wojska obrony terytorialnej, to są organizacje proobronne, z których prawdopodobnie wielu się do wojsk obrony terytorialnej zgłosi, ale ich główna funkcja i to, do czego oni są dzisiaj przygotowywani, to przede wszystkim współdziałanie z administracją lokalną w sytuacjach kryzysowych, ale także ujednolicenie ich sposobu działania z działaniami wojska, tak aby byli dobrym łącznikiem między administracją lokalną i wojskiem w sytuacji kryzysowej, bądź nawet w sytuacji bojowej - ocenił szef MON.

Co sądzicie o pomyśle Antoniego Macierewicza?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: