WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Antoni Macierewicz ujawnia nowe informacje na temat smoleńskiego śledztwa

Antoni Macierewicz ujawnia nowe informacje na temat smoleńskiego śledztwa

18.06.2017, godz. 12:56
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Marcin Gadomski/Super Express

Antoni Macierewicz podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej" zdradził, jak długo jeszcze potrwa śledztwo smoleńskie.

Antoni Macierewicz o śledztwie smoleńskim podczas wystąpienia na zjeździe klubów "Gazety Polskiej". Minister obrony narodowej zdradził, jak długo jeszcze potrwa postępowanie w tej sprawie. Okazuje się, że na poznanie prawdy będziemy musieli jeszcze co najmniej rok. - Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok. Będą wymagać czasu i pieniędzy, ale muszą zostać dokonane, dla odzyskania honoru państwa polskiego - podkreślił szef MON.

Macierewicz zaznaczył, że wyjaśnienie prawdziwych przyczyn katastrofy jest warunkiem niepodległości państwa polskiego, bo jeśli tego nie uczynimy, inni zrobią to za nas. - Zrobi to pan Putin, pan Morozow, pani Anodina – mówił do uczestników zjazdu w Spale. - Oni to zrobią, by oskarżyć nas raz jeszcze – podkreślał.

Przy okazji szef MON zaapelował do naukowców, którzy prowadzili wcześniej badania nad katastrofą smoleńską, by jeszcze raz przejrzeli całą dokumentację.

- Siądźcie nad tymi analizami, które pokazują, że zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii silników; zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii generatora. Zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii całego zasilania elektrycznego tego samolotu - mówił minister.

Podkreślał, że trwa i prowadzona jest od dawna wojna informacyjna Rosji przeciw wolnym narodom. Dziękował "Gazecie Polskiej", Telewizji Trwam i innym mediom niepodległościowym, za przedstawianie prawdy. Apelował, by nie poddawać się manipulacjom i wojnie informacyjnej. - Poznacie prawdę i ona nas wyzwoli – podkreślił minister obrony.

ZOBACZ: Macierewicz ściga Tuska. Były premier ma odpowiedzieć za zaniedbania po katastrofie smoleńskiej

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: