WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Apel Czabańskiego: Uwolnijcie emerytów od abonamentu!

Apel Czabańskiego: Uwolnijcie emerytów od abonamentu!

17.06.2017, godz. 05:00
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: FOTO SE

Seniorów, którzy ukończyli 65 lat, powinno się zwolnić z płacenia abonamentu RTV - mówi "Super Expressowi" szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański (69 l.). Ale przypomnijmy, że niedawno resort kultury Piotra Glińskiego (63 l.) odpowiadał szczerze, że nie po to zmienia przepisy, by wprowadzać ulgi i zniżki. Kto wygra wojnę o abonament?

Dziś abonamentu nie płacą m.in. osoby, które ukończyły 75. rok życia. Krzysztof Czabański uważa, że można byłoby obniżyć tę granicę, np. do 70. roku życia, a nawet do 65. roku życia. - Trzeba zwolnić emerytów z płacenia abonamentu. Może należałoby zwolnić z opłat wszystkich seniorów, którzy mają 65 lat i więcej? Na pewno trzeba zwolnić tych, którzy mają ponad 70 lat. Trzeba ich odciążyć z opłat, bo emeryci w większości i tak narzekają na swoją sytuację - mówi nam poseł PiS i szef RMN. Przypomnijmy, że niedawno o to samo pytał resort kultury minister w KPRM Henryk Kowalczyk (61 l.). Polityk chciał, aby zwolnić z opłat tych emerytów, którzy ukończyli 70 lat. Ale minister Piotr Gliński był na "nie". Jego urzędnicy odpowiedzieli wprost, że zmieniają przepisy o abonamencie po to, by zebrać więcej pieniędzy. Poza tym - jak czytamy w rządowych dokumentach - minister musiałby policzyć koszty ulg. Może Glińskiego bardziej przekona szef RMN?

Polityk PiS ma też nowe pomysły na nagrodzenie tych osób, które przez lata sumiennie płaciły abonament. - Są dwa pomysły. Pierwszy to loteria dla osób płacących abonament. Będą oni mogli wygrać różne nagrody, a główną mógłby być np. samochód. Drugi pomysł to obniżenie przez rok o połowę opłaty abonamentowej dla osób, które wywiązywały się z niej przez lata - dodaje Czabański.

Zobacz także: Mocna wpadka PiS! Tweet partii poruszył internautów

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: