WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Asystent ministra zarobił więcej niż prezydent

Asystent ministra zarobił więcej niż prezydent

12.06.2017, godz. 05:00
Asystent ministra zarobił więcej niż prezydent
Asystent ministra infrastruktury i budownictwa Łukasz Smółka zarabia więcej niż prezydent RP foto: Super Express

Ma 35 lat, jest szefem gabinetu politycznego ministra infrastruktury i zarabia więcej. niż prezydent Polski. Mowa o Łukaszu Smółce, zaufanym współpracowniku Andrzeja Adamczyka (58 l.). W 2016 r. zarobił 255 tys. zł. Czyli więcej niż prezydent.

Rządowa kariera byłego rzecznika MON, przed którym salutowali generałowie, legła w gruzach. Ale okazuje się, że w resortach jest więcej "Misiewiczów". Łukasz Smółka, zanim przyszedł do Ministerstwa Infrastruktury, pracował w małopolskim oddziale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2007 r. jest prezesem strażaków w swojej rodzinnej miejscowości, w Czernej. Z sąsiednich Krzeszowic pochodzi jego przełożony Andrzej Adamczyk. Panowie znają się od lat. Za swoje zasługi dla straży 1 czerwca Smółka został nawet odznaczony przez MSWiA brązową odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej".

Smółka jest również radnym sejmiku małopolskiego. Więc musiał złożyć oświadczenie majątkowe. I robi ono wrażenie. Jako radny zarobił 26 tys. zł, jako członek rady nadzorczej Pocztowej Agencji Usług Finansowych (podległej pod resort Adamczyka) 24 tys. zł. A co najciekawsze, jako szef gabinetu politycznego - 205 tys. zł, co daje średnio 17 tys. zł miesięcznie. Jak to możliwe, skoro według serwisu Gabinetypolityczne.pl zarobki osób piastujących tę funkcję to ok. 11 tys. zł. Wygląda na to, że Smółka dostał nagrodę od Adamczyka - 72 tys. zł. Pytany przez nas resort najpierw obiecał odpowiedzieć na pytania, później nie odpisał nam. Jego 255 tys. rocznej pensji to więcej. niż zarabia prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa może liczyć na 240 tys. zł.

Zobacz także: HANIEBNA zabawa w państowej spółce! Wyśmiewano katastrofę smoleńską

autor: Sylwester Ruszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: