WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka AWANTURA na spotkaniu z Wałęsą w Białymstoku. Nazwał ich GÓWNIARZAMI!

AWANTURA na spotkaniu z Wałęsą w Białymstoku. Nazwał ich GÓWNIARZAMI!

21.09.2016, godz. 12:03
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa foto: EAST NEWS

To miało być spokojne, rzeczowe spotkanie z Lechem Wałęsą. Były prezydent specjalnie przyjechał do Białegostoku, by porozmawiać o Polsce. Niestety, nie  obyło się bez awantury. Na salę, w której odbywało się spotkanie z Wałęsą wkroczyła Młodzież Wszechpolska i zrobiła zamieszanie! - Nie będą przeszkadzać nam gówniarze w poważnych rozmowach - skomentował zajście Wałęsa.

Lech Wałęsa co kilka dni gości w różnych miastach Polski i bierze udział w dyskusjach, pod hasłem "Porozmawiajmy o Polsce", których patronem i współorganizatorem jest KOD. Jedno z takich spotkań odbyło się właśnie w Białymstoku i zostało gwałtownie przerwane! I to przez członków Młodzieży Wszechpolskiej, którzy rozpętali burzę! Wszystko zaczęło się już na początku debaty, gdy grupa młodych ludzi z zasłoniętymi twarzami zaczęła wznosić okrzyki: Precz z komuną. Młodzież zasłaniała twarze papierowymi maskami przedstawiającymi buzię Bolka z kreskówki "Bolek i Lolek". W rękach dzierżyli teczki podpisane: Teczka pracy, nawiązując w ten sposób do sprawy TW Bolka, które zimą odnalezione zostały w domu wdowy po generale Kiszczaku.

Obecni na spotkaniu z noblistą chcieli spokojnej dyskusji, więc nie w smak była im obecność Wszechpolaków. Zebrani zaczęli skandować: Wyprowadzić! W końcu do akcji musiała wkroczyć policja, donosi poranny.pl. Funkcjonariusza wyprowadzili z sali kilku mężczyzn zakłócających debatę. Zostali oni spisani. Prezes podlaskiej Młodzieży Wszechpolskiej wyjaśnił w rozmowie z lokalnym portalem, że happening miał na celu pokazanie, kim jest Wałęsa:- Uważamy, że działalność Lecha Wałęsy jest szkodliwa, ponieważ jego życiorys budzi wiele wątpliwości - powiedział Marcin Zabłudowski, czytamy na poranny.pl.

Zajście skomentował też Lech Wałęsa. Po spotkaniu powiedział: - Ja jestem przeciwnikiem bijatyk, ale ludzie [uczestnicy, przyp.red.] zachowali się dzielnie. Nie będą przeszkadzać gówniarze nam w poważnych rozmowach (...) Nie oni będą wynosić, tylko ich będą wynosić. Ja jestem pokojowo nastawiony, ale nikt nie będzie mi przeszkadzał - cytuje byłego prezydenta dziennik.pl.

Młodzież Wszechpolska z Podlasia chce też pozbawić Wałęsę honorowego obywatelstwa miasta. Zbiera nawet podpisy pod petycją w tej sprawie. Zapędy Młodzieży Wałęsa skomentował krótko: - Niech spróbują. Niech spróbują. Znów dostaną po nosie jak chcą. Proszę bardzo - uciął pytany przez dziennikarzy, podaje dziennik.pl.

Zobacz: NIE ŻYJE działaczka KOD Elżbieta Kauer. Wzruszające słowa Kijowskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: