WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Badał katastrofę smoleńską, PiS chce go pozbawić doktoratu? Tak twierdzi poseł PO

Badał katastrofę smoleńską, PiS chce go pozbawić doktoratu? Tak twierdzi poseł PO

29.11.2016, godz. 11:28
Maciej Lasek
foto: EAST NEWS

Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej, który w "gabinecie cieni" tej partii pełni funkcję ministra obrony poinformował na swoim Facebooku, że "wiceminister obrony narodowej Wojciech Fałkowski złożył wniosek do Wojskowej Akademii Technicznej o odebranie tytułu doktora Maciejowi Laskowi". Jak obrazowo to określił, jest to "zemsta dobrej zmiany". Uczelnia potwierdziła informację, że wniosek taki wpłynął, jednak podkreśliła, że jego autorem był ktoś inny.

Jak napisał na swoim Facebooku Mroczek: - Zemsta "dobrej zmiany". Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Fałkowski złożył wniosek do Wojskowej Akademii Technicznej o odebranie tytułu doktora Maciejowi Laskowi, byłemu przewodniczącemu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. W czasach PIS-u rząd będzie ustalał, kto może być naukowcem, a kto nie.

W rozmowie z portalem gazeta.pl były wiceminister obrony narodowej w rządzie PO-PSL poinformował, że wniosek w sprawie doktoratu Laska został złożony w sierpniu. Jak zdradził: - On został już rozpatrzony przez radę wydziału. Na szczęście negatywnie, więc próba odebrania tytułu doktora Maciejowi Laskowi się nie udała. Istotnie, 23 listopada Rada Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT odrzuciła ten wniosek.

Rzeczniczka WAT, Grażyna Palczak przesłała do TOK FM oświadczenie, w którym sprostowała informacje, jakoby odebranie tytułu Laskowi było pomysłem MON. Jak napisała: - Sprawa odebrania stopnia naukowego doktora nauk technicznych p. Maciejowi Laskowi nie była inicjatywą Wojskowej Akademii Technicznej, lecz grupy profesorów, w imieniu których wniosek złożył prof. Włodzimierz Klonowski. Zarzucali oni Laskowi nierzetelność naukową.

Informację tę potwierdził również dziennikarz "GW":

 

Co ciekawe, wnioskodawca jest m.in. jednym z pięciu autorów raportu "Co wiemy o przyczynach katastrofy smoleńskiej". Według tego raportu, zniszczenie Tu-154M nastąpiło „na skutek wcześniejszych wybuchów jakie wystąpiły wewnątrz samolotu na wysokości około 35 nad ziemią i utraty sterowności”. Wśród podpisanych pod wnioskiem złożonym do WAT są również prof. Jerzy Głuch oraz prof. Janusz Turowski, którzy uczestniczyli w konferencjach smoleńskich.

Zobacz także: CBA zatrzymało legendę "Solidarności"! 
Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: