WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Konferencja Kaczyńskiego. Co UJAWNIŁ prezes PiS? RELACJA NA ŻYWO

Konferencja Kaczyńskiego. Co UJAWNIŁ prezes PiS? RELACJA NA ŻYWO

18.10.2016, godz. 11:38
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: Super Express

To miał być niezwykły wtorek. Dlaczego? O godzinie 11.30 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej odbyła się konferencja prasowa prezesa Kaczyńskiego. Rzecznik partii Beata Mazurek goszcząca w porannym programie TVN 24 nie zdradziła żadnych szczegółów konferencji, ani jej tematów. Podkreśliła tylko, że będzie to niezwykle ważna konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Jak się okazało, mówiono o reprywatyzacji i ogłoszono powstanie Komisji Weryfikacyjnej.

Wszystko było owiane tajemnicą i nawet Bogdanowi Rymanowskiemu z TVN24 nie udało się przekonać rzecznik PiS, by zdradziła cokolwiek o dzisiejszej konferencji prezesa partii. Zapytana o szczegóły Mazurek odpowiedziała tajemniczo: - Konferencja Jarosława Kaczyńskiego o 11:30 będzie dotyczyła nieprawidłowości, którymi żyje wielu Polaków. Będzie dotyczyła tematu, którym żyje wielu ludzi, wszystkie media, bez względu na to, jaką stację, jaki portal czy gazetę reprezentują. Mam nadzieję, że to, co powie Jarosław Kaczyński, spełni oczekiwania w zakresie rozwiązania tego problemu, przed którym stoimy. Dodała też, że nie chodzi o temat aborcji, którym ostatnio żyją Polacy. I chociaż dziennikarz wszystkimi sposobami próbował wydusić z rzecznik PiS cokolwiek, ta odparła, że nie może zdradzić, o czym będzie konferencja prezesa, bo konkurencja nie śpi, a nic nie może dziś przykryć wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Tematem nie były też audyty przeprowadzane w spółkach skarbu państwa. Na konferencji pojawili się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. RELACJA z konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na SE.pl.

12.05 Zbigniew Ziobro: - Komisja weryfikacyjna będzie działać niezależnie od prokuratury i innych organów.

11.55 Czym będzie Komisja Weryfikacyjna?

11.53 Poseł PO Marcin Kierwiński komentuje na Twitterze: - Jak nie wiesz co zrobić powołaj "Komisje". Nic o rozwiązaniu na przyszłość, tylko igrzyska. Niech PiS poprze ustawę repryw. autorstwa PO

11.51 Sławomir Jastrzębowski na Twitterze: - Uuuu! Punkt dla PiS. Komisja Weryfikacyjna w punkt!

11.50 Ziobro wyjaśniał, jak należy działać:

11.47 Platforma Obywatelska reaguje na Twitterze: -  Jarosław Kaczyński zapowiada ustawę ws. reprywatyzacji. Ale małej ustawy reprywatyzacyjnej on i PiS nie poprali.

11.45 Na początek miłe przywitanie:

11.40 Wraz z prezesem PiS na konferencji są minister Ziobro, wiceminister Jaki i rzecznik Beata Mazurek.

11.30 Tematem konferencji jest reprywatyzacja. - Będziemy odnosić się do wydarzeń warszawskich. Opracowaliśmy projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy z reprywatyzacją. (...) Trzeba dokonać daleko idących zmian w sądownictwie - mówi Kaczyński.

11.15 Już za kilkanaście minut rozpocznie się konferencja. Dziennikarze na Twitterze zastanawiają się, czego może dotyczyć. - Stawiam, że JK o 11.30 na temat reprywatyzacji - napisał Kamil Dziubka, dawniej reporter "Wiadomości" TVP 1.

10.30 O konferencji zawiadamia PiS na swoim Twitterze:

 

09.00 Minister Jaki już w poniedziałek ogłaszał, że prezes będzie występował:

Sprawdź: 4 MILIONY na ekspertów Macierewicza

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: