WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Beata Kempa ujawnia TAJEMNICZY pakt z papieżem

Beata Kempa ujawnia TAJEMNICZY pakt z papieżem

26.07.2016, godz. 12:01
Beata Kempa
Beata Kempa foto: Andrzej Lange/Super Express

Światowe Dni Młodzieży zaczną się dziś. W poniedziałek w Łodzi 48-letni Irakijczyk został zatrzymany pod zarzutem posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych. Wydarzenie wywołało więc poruszenie. Nic dziwnego, że o sprawę została zapytana Beata Kempa, która jest odpowiedzialna za przygotowanie ŚDM ze strony rządu. Zapewniła, że bezpieczeństwo zostanie zapewnione i ujawniła tajemnicze szczegóły. Chodzi o Jana Pawła II.

Beata Kempa w rozmowie z TVN24 zapewniła, że jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa w czasie ŚDM, to wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo są doskonale przygotowane, a wszelkie możliwe zagrożenia przeanalizowane. - Będzie bezpiecznie. Jesteśmy na wszystko przygotowani. Wyciągnęliśmy wnioski z wydarzeń w Niemczech i Francji - mówiła. Kempa pytana o prognozy pogody, które zapowiadają upały i burze - a co za tym idzie mogące sprawić, że Brzegi stanął w błocie, przyznała, że i to zostało opracowane. Wyjaśniła, że w razie jakichkolwiek pogodowych niespodzianek, przygotowany jest plan  i inne miejsce spotkania: krakowskie Błonie: - Jeśli chodzi o pogodę to mamy miejsce alternatywne, co nie znaczy, że taka decyzja będzie podjęta. Na wypadek, gdyby był jakiś kataklizm to mamy plan.

Kempa: Mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II

Kempa podkreśliła też, że nic złego stać się nie może. Skąd taka pewność szefowej kancelarii premier Szydło? Po prostu chodzi o Jana Pawła II. To dzięki polskiemu papieżowi i pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży, wszystko się uda: - Mamy zawarty pakt z ojcem świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, olbrzymiej, nie lękamy się - wyjaśniła Kempa. Dziennikarz nieco zdziwił się odpowiedzią urzędnika państwowego, ale Beata Kempa wytłumaczyła spokojnie: - Gwarancję dają i służby i Jan Paweł II. Dodała też, że ogromne zasługi ma tu też wojsko:  - Uczyniły to również służby. Przede wszystkim wojsko, za co bardzo serdecznie dziękuję - przyznała.

Minister Kempa była niedawno w Watykanie, towarzyszyła w wizycie premier Szydło. Miała okazję pomodlić się przed grobem Jana Pawła II, a nawet wziąć czynny udział we mszy. Kempa ubogaciła liturgię swoim śpiewem.

Zobacz: Beata Kempa śpiewa psalm w Watykanie! Tylko u nas! [WIDEO]

A tymczasem na Facebooku działacz partii Razem opublikował pismo, które chce wysłać do Beaty Kempy. Chce on poznać treść paktu z papieżem, który to ma być gwarancją bezpieczeństwa w czasie ŚDM, :

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: