WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Beata Szydło komentuje słowa papieża dotyczące pomocy dla uchodźców

Beata Szydło komentuje słowa papieża dotyczące pomocy dla uchodźców

28.07.2016, godz. 22:38
Beata Szydło
foto: Agencja TVN/x-news

Papież Franciszek jeszcze raz podczas ŚDM zaapelował o miłosierdzie i pomoc dla uchodźców. Jak na słowa Ojca Świętego o miłosierdziu dla imigrantów zareagowała Beata Szydło

Papież Franciszek podczas kazania na Błoniach dużo miejsca poświęcił kwestii miłosierdzia. O zachowanie miłosierdzia zwrócił się przede wszystkim do młodych ludzi. Ojciec Święty jeszcze raz zaapelował o pomoc dla m.in. dla uchodźców. "Serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich. Serce miłosierne potrafi dzielić swój chleb z głodnym, serce miłosierne otwiera się, aby przyjmować uchodźców oraz imigrantów. Powiedzieć wraz z wami: "miłosierdzie", to powiedzieć: szansa, przyszłość, zaangażowanie, zaufanie, otwartość, gościnność, współczucie, marzenia" - apelował Franciszek.

Jak po słowach papieża o uchodźcach wypowiadała się Beata Szydło?

- Papież Franciszek mówi o bardzo ważnej sprawie. Musimy nieść pomoc tym wszystkim, którzy są prześladowani, którzy cierpią i trzeba im pomagać. I Polska to robi - przekonywała polska premier w rozmowie z TVN24 pod tzw. oknem papieskim na ulicy Franciszkańskiej. Beata Szydło dodała również, że do mieszkańców Bliskiego Wschodu regularnie trafia polska pomoc humanitarna. Zwróciła uwagę na sytuację imigrantów z Ukrainy, którzy mieszkają w Polsce. Na koniec podkreśliła, że "trzeba też dbać o bezpieczeństwo".

ZOBACZ: ŚDM: Franciszek w oknie papieskim udziela rad młodym małżeństwom [ZDJĘCIA] RELACJA NA ŻYWO

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: