WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Beata Szydło zapowiada wymianę kilku wojewodów

Beata Szydło zapowiada wymianę kilku wojewodów

25.09.2016, godz. 19:22
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Sekretarz stanu w KPRM, Paweł Szefernaker, zapowiedział spotkanie Beaty Szydło z wojewodami i projekty trzech ustaw dotyczących służby zdrowia do 15 października. Premier już wcześniej mówiła o zmianach w rządzie i administracji. Do tej pory nie ujawniła jednak konkretnych nazwisk

Pytany o zapowiadane zmiany w rządzie i administracji, Paweł Szefernaker, wyjaśnił, że Beata Szydło w najbliższych dniach planuje rozmowy z wojewodami. – Pani premier w tym tygodniu odbędzie spotkanie z wojewodami, ponieważ rząd to także administracja rządowa w terenie – tłumaczył Szefernaker na antenie Radia ZET. Uzupełnił, że na spotkanie zostaną zaproszeni wszyscy wojewodowie, a o dokładnym terminie zostaną oni poinformowani w poniedziałek. Według przekazu PAP, premier rozmawiała na temat pracy wojewodów z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem. Podkreśliła, że praca nie wszystkich wojewodów jest dobrze oceniana, dlatego też przynajmniej dwóch straci w najbliższym czasie swoje stanowiska, ale jednocześnie zastrzegła, że inni wojewodowie też nie mogą spać spokojnie.

Paweł Szefernaker wypowiedział się również na temat zapowiadanej reformy zdrowia.

Pan minister Radziwiłł został zobligowany przez panią premier do przeprowadzenia zmian. W ramach tych zmian, które zaproponuje do 15 października, bo do takich zmian został zobligowany, będą trzy projekty ustaw; projekt ustawy o sieci szpitali, o podstawowej opiece zdrowotnej i o państwowym ratownictwie medycznym – odpowiedział Szefernaker.

ZOBACZ: Czystki w rządzie. Kolejne dymisje w radzie ministrów [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: