WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SMOLEŃSK. Będą przymusowe ekshumacje. Ciała spopieliło tylko 4 rodziny

SMOLEŃSK. Będą przymusowe ekshumacje. Ciała spopieliło tylko 4 rodziny

13.09.2016, godz. 10:00
Rodziny smoleńskie, trumny ofiar Smoleńska na lotnisku
Rodziny smoleńskie, trumny ofiar Smoleńska na lotnisku foto: SE/EAST NEWS

Jak wynika z najnowszych informacji podanych przez radio RMF FM, Prokuratura Krajowa zdecydowała o ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Ekshumowane mają zostać wszystkie ofiary z wyjątkiem tych, które już wcześniej były badane. Na kremacje zmarłych, którzy zginęli w Smoleńsku zdecydowali się przedstawiciele 4 rodzin.

Co z uczuciami rodzin i ich bólem po stracie najbliższych? Ekshumowane i zbadane mają zostać ciała ofiar katastrofy smoleńskiej, podaje RMF FM, bo taką decyzję podjęła Prokuratura Krajowa. Ekshumacji uniknął jedynie rodziny, które już wcześniej poddały badaniom ciała bliskich. Jest ich dziewięć, w tym ciało Anny Walentynowicz. Ekshumowane z oczywistych względów nie moga być też ciała osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej, a zostały skremowane. Spopielone zostały cztery ofiary katastrofy: Izabela Jaruga-Nowacka, Jerzy Szmajdziński, ks. płk. Adam Pilch i Czesław Cywiński. Decyzję o ekshumacji podjął zespół śledczych kierowany przez Marka Pasionka. Wcześniej śledztwo prowadziła Prokuratura Wojskowa, ale w marcu trafiło ono do Prokuratury Krajowej.

Jak podaje RMF FM, do badań zaangażowani zostaną nowi, dodatkowi eksperci, a po pomoc w badaniach zgłoszono się do ośrodków naukowych w Europie. Nie wiadomo w jakiej kolejności będą przeprowadzane ekshumacje, tego Prokuratura nie ujawnia. Zdaniem RMF FM, kilka rodzin ofiar już zostało powiadomionych o planach ekshumacji ciał.

Doniesienia skomentował na Twitterze Tomasz Lis:

Zobacz: Gwiazda "Smoleńska" DORABIA w biurze europosła PiS

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: