WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Będzie GORĄCO w Sejmie? Nauczyciele i rodzice zapowiadają protesty

Będzie GORĄCO w Sejmie? Nauczyciele i rodzice zapowiadają protesty

29.11.2016, godz. 09:45
protest nauczycieli
protest nauczycieli foto:

We wtorek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektów ustaw zmieniających strukturę szkół, w tym likwidujących gimnazja. Przeciwko tym rozwiązaniom protestują nauczyciele i rodzice, którzy zapowiedzieli manifestację przed Sejmem. Swoją obecność zapowiedzieli już przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Partia Razem.

 

O 13:00 rozpoczną się pierwsze czytania dwóch rządowych projektów dot. reformy edukacji: Prawa oświatowego wraz z przepisami wprowadzającymi. Zgodnie z nimi, w miejsce obecnie istniejących szkół mają powstać: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Dyskusja w tej sprawie ma potrwać 5 godzin, do 17:00.

W poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie prezes ZwNP Sławomir Broniarz powiedział, że choć pierwsze czytanie projektów ustaw zaplanowano na wczesne popołudnie, to manifestacja odbędzie się późnym popołudniem (ma się zacząć około 17). Wyjaśnił, że godzinę zaproponowali rodzice, tak by zarówno oni, jak i nauczyciele mogli przyjść przed Sejm po pracy. Na manifestację zaprasza m.in. partia Razem:

 

 

Zobacz także: CBA zatrzymało legendę "Solidarności"!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: