WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Będzie NOWY przedmiot szkolny? Tego chce Macierewicz

Będzie NOWY przedmiot szkolny? Tego chce Macierewicz

07.11.2016, godz. 10:03
Macierewicz rozdaje 500+ na karabin
foto:

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w trakcie obserwacji zajęć doskonalących drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim zaskoczył dziennikarzy deklaracją o chęci doprowadzenia do zmian w programie nauczania w szkołach. Chce on utworzenia/przywrócenia nowego, obowiązkowego przedmiotu dla uczniów. Jak zapowiedział minister: - W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe.

 

Macierewicz argumentował: - Ruch proobronny jest bardzo ważnym elementem przygotowania społeczeństwa na sytuację kryzysową, na sytuację zagrożenia. (...) W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe. W jego opinii zaniechanie przysposobienia wojskowego w szkołach było "błędem" oraz że liczy na to, iż organizacje proobronne będą dobrym wstępem do powszechnego przywrócenia przysposobienia wojskowego w szkołach.

Dopytywany przez dziennikarzy, jak wyobraża sobie wprowadzenie swojego pomysłu w życie odpowiedział, że: - Byłby to obowiązkowy przedmiot, jeżeli minister Anna Zalewska znajdzie możliwość włączenia go do programu szkolnego. Dodał, że będzie zmierzał do tego, aby w roku następnym taki przedmiot obejmował wszystkich uczniów, choć podkreślił również, że jak do tej pory jest to tylko i wyłącznie plan.

Zobacz także: Grafolog bada akta TW Bolka. Sławomir Cenckiewicz UJAWNIA swoją teorięŹródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: