WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Będzie NOWY przedmiot szkolny? Tego chce Macierewicz

Będzie NOWY przedmiot szkolny? Tego chce Macierewicz

07.11.2016, godz. 10:03
Macierewicz rozdaje 500+ na karabin
foto:

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w trakcie obserwacji zajęć doskonalących drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim zaskoczył dziennikarzy deklaracją o chęci doprowadzenia do zmian w programie nauczania w szkołach. Chce on utworzenia/przywrócenia nowego, obowiązkowego przedmiotu dla uczniów. Jak zapowiedział minister: - W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe.

 

Macierewicz argumentował: - Ruch proobronny jest bardzo ważnym elementem przygotowania społeczeństwa na sytuację kryzysową, na sytuację zagrożenia. (...) W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe. W jego opinii zaniechanie przysposobienia wojskowego w szkołach było "błędem" oraz że liczy na to, iż organizacje proobronne będą dobrym wstępem do powszechnego przywrócenia przysposobienia wojskowego w szkołach.

Dopytywany przez dziennikarzy, jak wyobraża sobie wprowadzenie swojego pomysłu w życie odpowiedział, że: - Byłby to obowiązkowy przedmiot, jeżeli minister Anna Zalewska znajdzie możliwość włączenia go do programu szkolnego. Dodał, że będzie zmierzał do tego, aby w roku następnym taki przedmiot obejmował wszystkich uczniów, choć podkreślił również, że jak do tej pory jest to tylko i wyłącznie plan.

Zobacz także: Grafolog bada akta TW Bolka. Sławomir Cenckiewicz UJAWNIA swoją teorięŹródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: